bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

BTC Dostu Belediye Başkanlarından Blockchain’e Destek

btc dostu belediye baskanlarindan blockchaine destek

Fintech yatırım şirketi Inveniam, çarşamba günü Web3 odaklı bir konferans düzenledi. Bu konferansa katılan isimler arasında Bitcoin (BTC) dostu olarak bilinen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ve New York Belediye Başkanı Eric Adams da vardı. BTC dostu belediye başkanları Blockchain teknolojisinin, şehirlerine eşitlik getireceğini söyledi.

BTC Dostu Belediye Başkanlarından Blockchain’e Övgü

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, katıldığı konferansta ilgi çekici açıklamalar yaptı. Suarez açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Teknolojimizi çalmaya çalışan Çin, Rusya ve dünyanın diğer bölgeleri gibi ülkeleri geride bırakmak için nesiller boyu bir fırsatımız var”

Kontrol edemeyecekleri teknolojileri yasaklamanın hata olduğunu söyleyen Suarez, ” ABD’nin lider olma fırsatını yakalamaya hazır olması gerekiyor” dedi.

btc dostu belediye baskanlarindan blockchaine destek 2

CoinDesk‘e göre, New York Belediye Başkanı Eric Adams ise Blockchain teknolojisinin gelir eşitsizliği ile mücadeleye yardım olabileceğini belirtti ve şehirde yaşayanlara teşvik vermek için bir araç olarak kullanılabileceğini söyledi. Hükümetlerin gıda pullarını doğrudan dijital cüzdanlara göndermek, blok zincirine halka açık kayıtlar koymak veya sağlıklı bebek maması gibi ürünler için dolardan dolara geri ödeme yapmak için blok zinciri teknolojisini kullanabileceğini söyleyen Adams, gençler için bir Blockchain ve kripto eğitim platformu kuracağına da dikkat çekti. Bu platformda gençlere kripto para birimleri de verilecek.

Her iki belediye başkanı da kripto dostu gündemleri ve maaşlarını bitcoin olarak almaları için yapılan kamu duyuruları ile tanınıyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala