BTC.com Ana Şirketi BIT Mining, Saldırıya Uğradı

btc com ana sirketi bit mining saldiriya ugradi 2

Kripto şirketleri hack saldırılarına maruz kalmaya devam ediyor. BTC.Com’un ana şirketi konumunda olan BIT Mining Limited hacklendiğini açıkladı.

BIT Mining Hacklendi

BIT Mining Limited tarafından yapılan açıklamada, şirketin bu ayın başlarında 700.000 dolarlık müşteri varlığı ve 2.3 milyon dolarlık şirket varlığının çalındığı bir saldırıya uğradıklarını belirtti.

Halka açık şirket, 3 Aralık 2022 tarihinde bir siber saldırıya uğradığını belirtti. Olayı Shezhen’deki kolluk kuvvetlerine bildirdiklerini belirten şirket o zamandan beri BTC.com’un bazı dijital varlıkların güvence altına alındığını duyurdu.

btc com ana sirketi bit mining saldiriya ugradi

Yapılan başvuruların ardından yetkililer konu hakkında 23 Aralık 2022 tarihinde soruşturma başlattığını açıkladı. Konu hakkında açıklama yapan BIT Mining şu ifadeleri kullandı:

Bu siber saldırıyı keşfetmenin ardından şirket, bilgisayar korsanlarının saldırılarını daha iyi engellemek için teknolojiyi uygulamaya koyduk. BTC.com şu anda işini her zamanki gibi yürütüyor ve dijital varlık hizmetleri dışında müşteri fonu hizmetleri söz konusu saldırıdan etkilenmedi.

Bitcoin madencilerin hisseleri geçen yıl yüzde 98 düştü. Bu düşüşlerin ardında yatan gerekçe ise daha yüksek enerji maliyeti ve Bitcoin fiyatındaki düşüş olarak açıklandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.714,48 TL 1,29%
ethereumETH/TRY
29.571,71 TL 1,12%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.835,86 TL 1,29%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 0,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,03 TL 1,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 7,59%
matic-networkMATIC/TRY
20,41 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala