Brian Laverdure: FTX Sonrası Bankaların Kriptoya Bakışı Değişmedi

brian laverdure ftx sonrasi bankalarin kriptoya bakisi degismediefed

Kısa süre önce iflas bayrağını çeken kripto para borsası FTX birçok şirketi olumsuz etkiledi. Söz konusu bu krizden sonra birçok borsa çalışanlarını işten çıkarmaya ve iflas başvurularında bulunmaya başladı. Son olarak çıkan haberlere göre; Amerika Bağımsız Topluluk Bankacıları’nın (ICBA) başkan yardımcısı Brian Laverdure, Word on the Block röportajında ​​Forkast’a bankaların stablecoin’leri nasıl keşfettiklerini, kripto varlıkları nasıl incelediklerini ve sonrasında nelerin değiştiğini söyledi.

Brian Laverdure, FTX’ten Sonra Bankalarının Kriptoya Bakışının Değişmedini Söyledi

ICBA başkan yardımcısı Brian Laverdure, topluluk bankalarının FTX’in çöküşünden etkilenmediğine, ancak kripto para birimleri konusunda bölünmüş durumda olduklarına inanıyor.

brian laverdure ftx sonrasi bankalarin kriptoya bakisi degismedirr

Brian Laverdure konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

İlk tepki, bunun kripto piyasalarındaki oynaklığı ve temel eksiklikleri vurgulayan uzun bir dizi olayın en sonuncusu olmasıydı. Bir tüketicinin topluluk bankacılığı sistemiyle bulabileceği güvenlik ve güvenlikle karşılaştırıldığında, sorunları yalnızca vurgular. Bankalarına başka yollarla sağlayamayacakları ne sağladığına dair temel soruyla başlamalısınız. Sıklıkla daha hızlı bir ödeme mekanizması sağlayan kripto hakkında bir şeyler duyarsınız, ancak bunlar düzenlenmiş bankacılık sisteminde zaten mevcuttur.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.736,59 TL 2,02%
ethereumETH/TRY
30.336,00 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.988,49 TL 3,50%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,36%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
7,34 TL 0,88%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,00%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 2,20%
Bağlantıyı kopyala