Brezilyalılar, Bitcoin Konusunda İstekli

brezilyalilar bitcoin konusunda istekli 2

Yapılan yeni bir ankete göre; Brezilyalılar Bitcoin’i resmî para birimi olarak tanımaya oldukça istekli. Anket sonucunda Brezilyalıların yüzde 48’i Bitcoin’i resmi para birimi yapmak istediğini belirtti. Brezilyalıların bu tutumu El Salvador’un, Bitcoin’i ülkede resmi bir para birimi haline getirmesini örnek alacak gibi duruyor.

Güney ve Orta Amerika ülkeleri sırayla Bitcoin adımlarını hızlandırmaya devam ederken bir olumlu haberde Brezilya halkından geldi. Ülkedeki Globo gazetenin yer verdiği bir ankete çalışmasına göre, Brezilyalıların yüzde 48’i Bitcoin’i resmi para birimi yapmak istiyor.

brezilyalilar bitcoin konusunda istekli

Bitcoin Konusunda Adım Atılabilir

Yapılan ankette katılımcıların yüzde 30’u Bitcoin konusunda tarafsız olduklarını dile getirirken, katılımcıların yüzde 21’i ise bu duruma şiddetle karşı çıkıyor. Kripto varlık yatırım yapmayacağını belirten Brezilyalıların payı 2020’de yüzde 33’ten sonra 2021’de bu oran yüzde 12’ye kadar düştü. Genel olarak gösterilen nedenler arasında en çok güvenlik konusu oluyor. Bununla birlikte yüksek volatilite ve para eksikliği en önemli nedenler arasında gösteriliyor.

Ayrıca not olarak; YouGov’un yaptığı ankette ise, bu sefer ABD vatandaşlarının Bitcoin konusundaki fikirlerini ortaya çıkarttı. Anket sonucunda ABD’lilerin yüzde 27’si ABD dolarına ek olarak resmî para birimi olarak Bitcoin‘i görmek istiyorlar.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 382.584,96 TL 2,10%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.531,43 TL 4,03%
cardano
Cardano (ADA) 20,54 TL 1,83%
tether
Tether (USDT) 8,45 TL 0,09%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.449,60 TL 1,45%
solana
Solana (SOL) 1.510,34 TL 1,16%
xrp
XRP (XRP) 9,04 TL 1,71%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,04 TL 3,20%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,14 TL 6,53%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,45 TL 0,02%
Copy link
Powered by Social Snap