Brezilya’da, Kripto İçin Soruşturma Birimi Oluşturuluyor

brezilyada kripto icin sorusturma birimi olusturuluyor

Ülkeler, kripto para konusunda her geçen gün yeni çalışmalar yürütmeye başladı. Bu ülkelerden biri de Brezilya oldu. Brezilya, kripto paralar için soruşturma birimi oluşturacağını açıkladı.

Brezilya’da, Kriptoya Özel Soruşturma Birimi Oluşturuluyor

Brezilya, kriptoya özel soruşturma birimi oluşturuyor. Bu yeni birim, ülkedeki Federal Bölge savcılığı tarafından oluşturuluyor ve savcıların kripto para davalarıyla ilgilenmesi görevlerini yerine getirecek. Oluşturulan birim, kullanıcıları kripto varlıklarının güvenli kullanımı konusunda uyarmayı ve eğitmeyi hedefleyecek.

brezilyada kripto icin sorusturma birimi olusturuluyor

Kripto para suçlarının, geleneksel istihbarat birimleri tarafından tespit edilmesi zor bir durum. Bu nedenle bazı ülkeler bütçelerinin bir kısmını bu yeni teknoloji suçlarının önüne geçmek için ayırdı. Kripto para birimiyle ilgili çok sayıda dolandırıcılığın gerçekleştiği bir ülke olan Brezilya, kriptoya özel bir soruşturma biriminin başlatıldığını resmen bildirdi.

Kripto” olarak adlandırılan bu yeni birim, ülkedeki Federal Bölge savcılığı tarafından oluşturuldu ve savcıların kripto para davalarıyla ilgilenmesini sağlayacak görevleri yerine getirecek. Aynı şekilde birim, kullanıcıları kripto varlıklarının güvenli kullanımı konusunda uyarmayı ve eğitmeyi hedefleyecek.

Birimin koordinatörü savcı Frederico Meinberg konuyla ilgili şunları söyledi:

Dijital varlıklarla ilgilenen bir temsilci için en iyi eğitim, pazarla etkileşime girmektir. Pratik yapmadan, sonunda temsilcinin ne yapacağını bilemediği en iyi araçları sunamayız. Bu nedenle, borsalar ve eşler arası satıcılardan başlayarak her zaman aracıların ekosistemle etkileşime girmesine odaklanıyoruz.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.702,47 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
34.308,01 TL 4,46%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.944,71 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,87 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
169,61 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala