Brezilya Polisi, Kripto Borsalarına Baskın Düzenledi

brezilya polisi kripto borsalarina baskin duzenledi

Brezilya’da kripto para borsalarının faaliyetleri izlenmeye devam ediyor. Brezilya Federal Polisi, kripto para birimlerinin kullanımını içeren çeşitli konular hakkında kripto borsalarına baskın düzenledi.

Brezilya Federal Polisi Altı Kripto Borsasına Baskın Yaptı

Brezilya Federal Polisi, kripto para birimlerinin kullanımını içeren vergi kaçakçılığı ve kara para aklama ile ilgili yürüttüğü bir soruşturma kapsamında altı kripto para borsasına baskın yaptı.

Resmi bir polis raporuna göre, Brezilya vergi dairesi ile birlikte yürütülen Colossus Operasyonu’nun bir parçası olarak, Federal Polis, São Paulo’daki bir ceza mahkemesi tarafından verilen 101 emri yerine getirmek için çalışmalar yürütüyor. Bu emirler arasında iki tutuklama kararı, 37 arama ve el koyma kararları bulunuyor.

brezilya polisi kripto borsalarina baskin duzenledi 2

Bu kararlara ek olarak, polis soruşturma altındakiler tarafından tutulan yaklaşık 238 milyon dolarlık varlık ve menkul kıymetin dondurulmasını emretti ve ayrıca soruşturma altındaki 28 borsa tarafından tutulan açıklanmayan miktarda sanal varlığa el koyulduğunu belirtti.

Soruşturmalar, Brezilya’nın Finansal İstihbaratı tarafından yürütülen ve kripto varlıklarının ticaretiyle bağlantılı şüpheli banka faaliyetleri bulunan bir rapordan kaynaklandı. İddia edilen suçların 2017 ve 2021 yıllar arasında işlendiği iddia edilmiş olsa da Brezilyalı yetkililer çalışmaları sürdürdüklerini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
376.342,00 TL 1,36%
ethereumETH/TRY
25.109,47 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.466,53 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
9,13 TL 2,85%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,28%
cardanoADA/TRY
8,01 TL 0,45%
solanaSOL/TRY
629,31 TL 0,49%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 0,24%
Bağlantıyı kopyala