Brezilya Menkul Kıymetler Düzenleyicisinden Yeni Kripto Kararı

brezilya menkul kiymetler duzenleyicisinden yeni kripto karari

Geçtiğimiz günlerde ülkenin kripto düzenlemesini onaylayarak uygulamaya alan Brezilya’da kripto atılımlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Ülkede son olarak yatırım fonlarının kriptoya yatırım yapılmasına izin verileceği açıklandı.

Brezilya’dan Yeni Kripto İle Yatırım Fonu Kararı

Brezilya’nın kripto alanında yetkili olan düzenleyici kurumu, Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM), yatırım fonlarının varlıkları arasında kripto varlıkları dahil etme seçeneğinin de eklendiğini açıkladı.

Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, kararın varlıkların bütünlüğü ve mülkiyeti ile ilgili kontrollere dikkat ederek fonların kripto segmentinde faaliyet göstermesine izin vermeyi amaçladığını belirtildi.

brezilya menkul kiymetler duzenleyicisinden yeni kripto karari 2

CVM, fon portföylerinin bir parçası olmak için, kripto varlıklarının kısa bir süre önce çıkarılan bir yasada oluşturulan yeni bir düzenleyici çerçeveye uygun olarak bir dizi kriteri sağlaması gerektiğini belirtti.

Kripto varlıkları, Brezilya Merkez Bankası ya da Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yetkilendirilen kuruluşlarda veya – yurtdışındaki operasyonlar mevzu bahis olduğunda- yerel bir denetçi tarafından alınıp satıldığı sürece bir fonun parçası olabilecek. Son olarak yeni kurallar ilgili düzenlemede ayrıntılı bir şekilde açıklanmış durumda.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
441.288,14 TL 2,10%
ethereumETH/TRY
30.266,58 TL 2,18%
tetherUSDT/TRY
18,85 TL 0,19%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.906,67 TL 2,84%
xrpXRP/TRY
7,79 TL 0,90%
binance-usdBUSD/TRY
18,75 TL 0,34%
cardanoADA/TRY
7,30 TL 1,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,54%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 6,75%
Bağlantıyı kopyala