Brezilya Fintech Dock, Havale İşlemleri için Kripto Kullanacak

brezilya fintech dock havale islemleri icin kripto kullanacak

Kripto para kullanımı birçok alanda kullanılmaya başlandı. Brezilyalı finansal hizmetler sağlayıcısı Dock, yaptığı açıklamada, Latin Amerika ve Avrupa’ya genişlerken, uluslararası havale işlemlerinde kripto para birimleri kullanmaya başlayacağını söyledi.

Finansal Hizmetler Sağlayıcısı Dock, Havale İşlemlerinde Kripto Kullanacak

Brezilyalı finansal hizmetler sağlayıcısı Dock, uluslararası havale işlemlerinde kripto para birimlerini kullanmaya karar verdi. Dock’un ürün ve teknoloji başkanı Frederico Amaral Reuters’e verdiği demeçte “Bu, havale yapmanın hem hızlı hem de ucuz bir yolu olacak.” ifadelerini kullandı. Ayrıca söz konusu işlemde önce Brezilya reali Bitcoin‘e daha sonra dolar gibi başka bir para birimine dönüştürülecek.

brezilya fintech dock havale islemleri icin kripto kullanacak 2

Genel olarak uluslararası transferler, hizmetleri büyük bankalardan daha ucuza satabilen Remessa Online ve Wise gibi fintechler için giderek daha fazla ilgi görmeye başladı. Bunun yanında Aralık ayında Dock, Brezilya Merkez Bankası’ndan, bir finans kurumu lisansı getiren rakip şirketi Brasil Pré-pagos’u (BPP) satın almak için onay aldı.

Ayrıca Dock, 2020’nin sonunda Temasek, Viking Global ve Sunley House gibi yatırımcılardan aldığı 170 milyon doların bir kısmını hala elinde tutuyor. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
467.775,62 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
31.049,01 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
4.766,79 TL 1,94%
xrpXRP/TRY
6,52 TL 1,07%
binance-usdBUSD/TRY
15,80 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 2,52%
solanaSOL/TRY
808,27 TL 1,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,35 TL 1,65%
Bağlantıyı kopyala