Brave, NFT-Gated Video Aramaları Duyurdu

brave nft gated video aramalari duyurdu

Son dönemde Web3 alanına büyük şirketlerinin de girmesiyle birlikte, Web3 alanındaki çalışmalar da artıyor. Bu noktada Web3 internet tarayıcılarından birisi olan Brave, yeni özelliğini duyurdu.

Brave, Web3 Tarayıcısını Güçlendiriyor

Brave internet tarayıcısının sunduğu hizmetlerden birisi olan Brave Talk’un video hizmetine yönelik yeni aracı, ana bilgisayarların aramalara erişimi yönetmek için NFT’leri ve POAPS’leri kullanmasına olanak tanıyor.

brave nft gated video aramalari duyurdu 2

Web3 ile bütünleşmiş tarayıcılarından birisi olan Brave, kullanıcı deneyimine token-gated video aramaları ekleyerek NFT’leri benimsiyor. Hali hazırda Brave’in kullanıcılarına sunduğu Brave Talk video hizmetine eklenen bu yeni araç, ana bilgisayarların aramalara erişimi yönetmek için NFT’leri ve POAPS’leri kullanmasına olanak tanıyor. Brave’e göre, bu özellik NFT projeleri tarafından diğer sahiplerle sohbet etmek için kullanılabilir.

Gerçekleşen aramalar, herhangi bir Web3 cüzdanı olan herhangi bir arayıcıda premium aboneliği olan tüm Brave Talk kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Brave’in sunmuş olduğu bu özellik, şimdilik yalnızca Ethereum tabanlı NFT’lerle uyumlu. Konu hakkında Brave tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Gelecekte, ana bilgisayarlar belirli token bakiyelerine veya bir tokenin önceki sahipliğine göre erişim izni verebilir veya katılımcılara kripto gönderebilir.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.723,37 TL 4,06%
ethereumETH/TRY
38.239,66 TL 3,02%
tetherUSDT/TRY
21,09 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.864,45 TL 7,50%
usd-coinUSDC/TRY
21,08 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,76 TL 4,72%
staked-etherSTETH/TRY
38.213,30 TL 3,04%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 5,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 6,91%
solanaSOL/TRY
418,75 TL 7,99%
Bağlantıyı kopyala