Bora Özkent: Bitcoin’in Arkasındaki Teknolojiyi Anlamak Gerek

bora ozkent bitcoinin arkasindaki teknolojiyi anlamak gerek

Kripto paraların değeri ve önemi anlaşılmaya başladıkça artık bütün medya Bitcoin, blockchain ve kripto para piyasaları hakkında haberlere yer vermeye başladı. Bunun en güzel örneklerinden birisi de Sigortacı Gazetesi isimli gazetede yer alan ve Okan Utkueri’nin Bora Özkent ile gerçekleştirdiği söyleşi: Blockchain teknolojisinin yarattığı değişim büyük bir hızla geliyor”

Teknoloji alanında bilinen isimlerden olan Bora Özkent, merkeziyetsiz finans (decentralized finance) ve blockchain hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu. Okan Utkueri’nin “Blockchain” hakkında yönelttiği bir soruya cevap veren Özkent, öncelikle Bitcoin teknolojisini ve arkasında yatan felsefeyi anlamamız gerektiğini dile getirdi. Özkent, şunları söyledi:

“Bitcoin, merkezi bir otorite, kanun, mevzuat olmadan çalışan bir yapı. Bitcoin, blockchain teknolojisinin ne yapabileceğini kanıtlayan en önemli şey. Merkezi otorite olmadan, bireylerin kendi arasında yapabileceği işlerin sayısı inanılmaz artacak. Özellikle de finans sektörü bundan çok etkilenecek.”

Özkent, paranın tanımının değiştiğini ifade ederek akıllı paraların duruma çok farklı bir boyut kattığını söyledi. Özkent’e göre devletler çok yakında dijital para çıkarmaya başlayacak ve artık aracı kurumlara (bankalar) ihtiyaç duyulmayacak. Özket’e göre sigorta sektörü de bu değişimden ayrıca etkilenecek:

“Sigorta ihtiyacı olanlar ve buna yönelik teminat verenler de blockchain ortamında buluşup, tüm sistemi bu alt yapı üzerinden yürütmeye başlayacak.”

Çok Kısa Bir Süre Kaldı

Özkent, Blockchain teknolojisinin ne zaman hazır olacağına dair yöneltilen soruya ise “çok kısa bir sürede” yanıtını verdi. Özkent’e göre hızla ve sistemle alakalı sorunlar çözülüyor. Hatta bu nedenle merkeziyetsiz finans uygulamaları da hızlı bir biçimde artıyor. Henüz emekleme döneminde olsa da Özkent’e göre değişim büyük bir hızla geliyor:

“Sigorta şirketlerinin Merkeziyetsiz Finans dünyasını çok iyi anlaması, oradaki oyuncularla sinerji yaratması ve bu yeni dünyaya adapte olması önemli başarı faktörü olacak.”

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 366.839,85 TL 2,96%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.482,61 TL 4,66%
tether
Tether (USDT) 8,68 TL 0,02%
cardano
Cardano (ADA) 18,32 TL 1,73%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.144,55 TL 3,08%
xrp
XRP (XRP) 8,10 TL 2,16%
solana
Solana (SOL) 1.130,37 TL 9,38%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,68 TL 0,16%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,29 TL 4,76%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,83 TL 1,05%
Copy link
Powered by Social Snap