bitcoinBTC/TRY
1.588.637,33 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
90.471,05 TL 2,41%
tetherUSDT/TRY
30,92 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
11.574,02 TL 5,62%
solanaSOL/TRY
3.226,31 TL 4,13%
xrpXRP/TRY
16,89 TL 3,23%
staked-etherSTETH/TRY
90.458,07 TL 2,32%
usd-coinUSDC/TRY
30,91 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
18,35 TL 5,30%
avalanche-2AVAX/TRY
1.151,90 TL 3,32%

Paylaş

Boğaziçi Ventures, Web3’e Odaklanan DOJO Talent’a Yatırım Yaptı

yatirim1140x760urundetay

Son dönemde birçok şirket yatırım haberleri ile gündemde yerini alıyor. Son olarak İnovatif teknoloji ürün ve hizmetlerine yatırım yaparak Türkiye’deki girişim ekosistemini destekleme misyonu ile faaliyetlerini yürüten Boğaziçi Ventures da yatırım gerçekleştiren şirketlerden biri oldu. Boğaziçi Ventures, Web3 ve oyun sektörü için yeteneğine anında erişim sağlayan, yetenek gelişimini destekleyen ve bu alanda bir topluluk oluşturmaya odaklanan DOJO Talent’i son yatırımı ile portföyüne kattı. 

Boğaziçi Ventures, DOJO Talent’a Yatırım Yaptı

Web3, oyun ve blokzincir teknolojisi sektörlerinde yeni nesil insan kaynağı çözümleri, yetenek açığı ve nispeten niş bilgiye sahip yetkinliklere hızlı ulaşmak tüm ekosistemin en önemli sorunları arasında. DOJO Talent, bu dikeylere odaklanarak, yetenek gelişimi ve yetenekler ile kurumlar arasında köprü kurma imkanları sağlayan bir platform olarak hizmet veriyor. Yapay zekâ temelli yeni nesil yetenek platformu DOJO Talent, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Söz konusu yatırım, Boğaziçi Ventures liderliğinde gerçekleşti.

DOJO Talent ile firmalar, özellikle oyun geliştiricisi, oyun tasarımcısı, oyun sanatçısı, topluluk yöneticisi, blokzincir geliştiricisi gibi alanlarda uzmanlığa sahip yeteneklere hızlı ulaşarak, esnek ve firmaya yada projeye özel çalışma koşulları ile işbirliği yapma imkanı buluyor.

bogazici ventures web3e odaklanan dojo talenta yatirim yaptiawdf
DOJO Talent’in kurucusu Alp Sezginsoy

DOJO Talent’in kurucusu Alp Sezginsoy konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

DOJO teknoloji temelli bir yetenek platformu. Kişilerin kendi uzmanlıkları ve yetkinliklerine uygun projelerle eşleşmesini makine öğrenimli algoritmik altyapımız ile sağlıyoruz. En uygun eşleşmelerin sağlandığı bir yetenek pazaryeri sunan DOJO platformumuz yetenek-proje eşleşmesinin ötesinde, süreç yönetimi ve ödemelere kadar çok katmanlı dijital çözümleri de içerisinde barındırıyor. 

bogazici ventures web3e odaklanan dojo talenta yatirim yaptiaerf
Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Barış Özistek

Bunun yanında Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Barış Özistek ise yaptıkları bu yatırım ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Bizler oyun sektöründe ve Web3 teknolojisi alanında çok derin tecrübesi ve yatırımları olan bir ekip olarak bu sektörün hem bugünü hem de geleceğini doğru okuyabiliyor ve doğru tahminleyebiliyoruz. Hızla büyüyen oyun sektörü yeni teknolojilere de çok hızlı entegre oluyor. Bu durum da işgücü yapısında yeni gereklilikleri beraberinde getiriyor. DOJO Talent bu alanda hızla gelişen, değişen, geleceği belirleyen oyun ve Web3 dünyasında yeteneklerin gelişimi ve yeteneğe erişim için önemli bir alt yapıyı inşa ediyor. 

Son olarak DOJO Talent’in ortağı UGC90 CEO’su Burak Günsev ise görüşlerini şu şekilde aktardı:

UGC90 ile Web3 oyun ekosisteminin gelişimine katkıda bulunmak üzere çıktığımız yolda bugüne kadarki deneyimlerime dayanarak bu ekosistemin çok hızlı büyümeye devam edeceği ve bu yolda karşılaşılacak en önemli zorluğun da yetkin insan kaynağı olacağını rahatlıkla söyleyebilirim. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala