Boeing Metaverse için NFT Uçak Üretecek

boeing metaverse icin nft ucak uretecek

Son dönemlerde en heyecan verici alanlardan birisi olan Metaverse, dev şirketlerinde ana odağı olmuş durumda. Öyle ki dünyanın en büyük havacılık, uzay ve askeri teçhizat üreticilerinden biri olan Boeing de metaverse’e katılmaya karar verdi. Reuters tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, ilk metaverse uçağı tasarımı üzerine çalışıyor.

İlki bu gelişim sürecinde ise kullanıcılar birbirleriyle doğrudan iletişim kuracak ve insanlar Microsoft’un HoloLens gözlükleri ile bu sanal varlıklarla etkileşime geçebilecek.

boeing metaverse icin nft ucak uretecek 2

Boeing ile Metaverse’e Uçuş

İki yıl içinde dijitale geçmeyi planlayan Boeing, uçağın “dijital ikizinin” sanal üç boyutlu kopyalarını simülasyonda çalıştırabilen ve diğer cihazlar ile bağlanabilen bir prototip geliştirmeyi planlıyor.

Bu yeni projenin gerçekleşmesi durumunda kullanıcılar VR gözükleri ile metaverse’e bağlanarak uçak deneyimi yaşayabilecekler. Diğer taraftan Boeing’in hangi Blockchain ağı ve projesinde yer alacağı detayı ise henüz bilinmiyor.

Fakat HoloLens ve benzeri bir platform üzerine kurulacak bu sistem muhtemelen kendi ağına sahip olacak. Öyle ki Boeing Baş Mühendisi Greg Hislop, konuyla alakalı şu yorumunda şirketin bir yenilenme içerisine girdiğini belirtiyor:

“Bu yeni girişimler ile mühendisliği güçlendirmekten ve tüm şirketin çalışma şeklini değiştirmeyi amaçlıyoruz.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala