BoE Yetkilisi, Kripto Para Birimlerinin Düzenlenmesi Gerektiğini Vurguladı

boe yetkilisi kripto para birimlerinin duzenlenmesi gerektigini vurguladisdsdf

Kripto para birimlerinin hızlı bir şekilde benimsenmesi ile beraber bu alandaki düzenleme çalışmalarını da gündeme getiriyor. Son olarak çıkan haberlere göre; İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı Sir Jon Cunliffe‘den kripto düzenlemesi hakkında bir açıklama geldi.

BoE Yetkilisinden Kripto Para Birimlerinin Düzenlenmesi Hakkında Açıklama

İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı, kripto paranın geleneksel finansa entegre olduğunu ve perakende spekülatörlerini ve daha geniş finansal sistemi korumak için düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Sir Jon Cunliffe, merkez bankasının yatırımcıları korumak ve sistematik riski azaltmak için kripto kumarhanesini düzenleme adımlarını düşündüğünü söyledi.

boe yetkilisi kripto para birimlerinin duzenlenmesi gerektigini vurguladiass

Aynı zamanda Cunliffe, BoE’nin bireylerin geleneksel piyasalarda spekülasyon yaptıkları gibi kripto üzerinde de güvenli bir şekilde spekülasyon yapabilmeleri gerektiği yönündeki duruşunu paylaştı.

Son olarak belirtmek gerekirse İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı Sir Jon Cunliffe konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bence insanların çoğunluğu için, [kripto] konusunda spekülasyona dahil olmak istiyorlarsa tüketicinin korunması ve pazar bütünlüğü için, bunu yapacakları bir yerde alacakları korumayı alacakları bir yere sahip olmalılar.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala