BoE: Kripto Varlıklara Karşı Temkinli Olmak Gerekiyor

boe kripto varliklara karsi temkinli olmak gerekiyor

İngiltere Merkez Bankası (BoE), yakın zamanda bir rapor yayınladı. Finansal Politika Komitesi’nin hazırladığı raporda, kripto varlıkların finans sistemi için barındırdığı risklere değinildi.

BoE: Kripto Varlık Kullanımında Dikkatli Olunmalı

Rapor, pandemi krizinin etkisini sınırlamak için merkez bankaları tarafından alınan tedbirlerin ardından, “riskli varlık fiyatlarının arttığını ve bazı piyasalarda varlık değerlemelerinin tarihsel normlara göre yüksek göründüğünü” belirtti.

Birleşik Krallık’ta, kripto varlıkların finans sistemine karşı barındırdığı risklerin de kısıtlı düzeyde olduğu bilgisin yer verildi.

boe kripto varliklara karsi temkinli olmak gerekiyor 2

Birleşik Krallık‘ta da diğer birçok ülkede olduğu gibi, kripto varlık alım satım ve türev hizmetleri veren ya da vermeyi planlayan kurumların sayısı her geçen gün artıyor.

Bazı yatırım bankacılığı işlemlerinin yüklenim standartlarında sürekli gevşeme ve artan risk alma işaretlerine dikkat çeken rapor, finansal kurumları, kripto varlıkların benimsenmesi konusunda temkinli ve ihtiyatlı bir yaklaşımda bulunmaya çağırdı.

Komite, finansal sistem il kripto varlıklar arasındaki ilişkiyi yakından izlemeye devam ediyor.

Bu açıklamaların ardından İngiliz Sterlini’nin rakiplerine karşı performansı çok da değişmedi. GBP/USD paritesi 1.3615 seviyesinde devam ediyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 506.395,21 TL 0,91%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.531,74 TL 1,95%
cardano
Cardano (ADA) 19,91 TL 2,36%
tether
Tether (USDT) 8,95 TL 1,55%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.730,15 TL 1,92%
xrp
XRP (XRP) 10,41 TL 2,80%
solana
Solana (SOL) 1.365,02 TL 3,03%
polkadot
Polkadot (DOT) 314,50 TL 5,27%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,97 TL 0,63%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,12 TL 4,53%
Copy link
Powered by Social Snap