BNY Mellon, Kripto Para Şirketi Fireblocks’a Yatırım Yaptı

bny mellon kripto para sirketi fireblocksa yatirim yapti

ABD’nin en köklü bankalarından biri olan BNY Mellon, kripto para şirketi Fireblocks’a yatırım yaptı. Kripto para saklama hizmetleri sunan şirket, içinde BNY Mellon’un da bulunduğu bir yatırımcı grubundan 133 milyon dolar topladı. Bilindiği gibi BNY Mellon, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin hizmetleri sunacağını açıklamasıyla kripto para topluluğunda dikkatleri üzerine çekmişti.

Piyasanın büyük bir parçası olduklarını vurgulayan Fireblocks CEO’su Michael Shaulov konu hakkında şunları söyledi:

“Piyasa altyapısının büyük bir parçası olduk. Şu anda tümü büyük kurumlar olan 230’dan fazla müşterimiz var ve onlara finansal istikrarımızı ve bağımsız kalacağımızı garanti etmeliyiz.”

Yatırımcı grubunda Coatue, Ribbit Capital ve Stripes gibi şirketler başı çekerken, eski yatırımcılardan Paradigm, Galaxy Digital, Swisscom Ventures, Tenaya Capital ve Cyberstarts Ventures da yer aldı.

Shaulov, ödeme devi PayPal’ın kripto para saklama şirketi Curv’ü satın alması hakkında da konuştu. Kripto para topluluğunda, fintech şirketleri tarafından satın alınan küçük kripto para şirketlerinin 2021 yılına damga vurabileceğine dair bir inanç bulunuyor. Shaulov, bağımsız bir aktör olarak Fireblocks’un çok daha değerli olacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Birisi tarafından satın alınmış olsaydık, Fireblocks’ın değeri bağımsız bir oyuncu olan Fireblocks’tan önemli ölçüde daha düşük olacaktı.”

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
468.148,15 TL 0,69%
ethereumETH/TRY
32.005,79 TL 0,99%
tetherUSDT/TRY
15,58 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
15,56 TL 0,39%
binance-coinBNB/TRY
4.696,89 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,67 TL 1,90%
cardanoADA/TRY
8,84 TL 0,36%
solanaSOL/TRY
854,22 TL 0,12%
binance-usdBUSD/TRY
15,59 TL 0,28%
polkadotDOT/TRY
168,07 TL 0,69%
Bağlantıyı kopyala