BnkToTheFuture’dan Celsius için Kurtarma Planı

BnkToTheFuturedan Celsius için Kurtarma Plani

Küresel olarak enflasyon, olası resesyon ve piyasalarda yaşanan düşüş, yatırımcıları oldukça olumsuz bir hava yaratmış durumda. Kripto para piyasalarında da etkisini sert bir şekilde hissettiren bu durum, en çok da kripto yatırımcılarını ve kripto odalı şirketleri etkiledi. Bu şirketlerden biri olan Celsius, iflas sorunları ile boğuşurken önemli bir haber BnkToTheFuture‘dan geldi. Platform, Celsius’u kurtarmak için 3 plan önerdi.

BnkToTheFuture'dan Celsius için Kurtarma Planı

BnkToTheFuture’dan Celsius için 3 Yeni Kurtarma Planı

BnkToTheFuture, Cayman Adaları Para Otoritesi nezdinde hariç tutulan menkul kıymetler işletmesi olarak kayıtlı bir kripto yatırım platformu olarak karşımıza çıkıyor. Platform Celsius’un yüzde 5’ine sahip durumda. Kısa bir süre önce paylaşılan bir duyuruda, Celsius’un çöküşünü engellemek için bir takım önerilerde bulundu:

“Bunun, yasal olarak Celsius yönetim kurulu tarafından göz ardı edilemeyecek yasal hissedar haklarımızın bir parçası olarak bir hissedar toplantısı yapmamıza izin verdiğine inanıyoruz”

İlk teklif, mevduat sahiplerinin “finansal mühendislik yoluyla herhangi bir toparlanmadan” yararlanmalarını sağlayacak olan Celsius’un yeniden yapılandırılması ve yeniden başlatılması çağrısında bulunuyor. Bunun, ek token’ların verilmesi veya ek bağış toplama anlamına gelebileceği düşünülüyor.

İkinci öneri, en etkili Bitcoin (BTC) sahiplerinden bir havuz oluşturmak ve Celsius için önemli miktarda sermaye toplamak amacıyla “toplulukla birlikte yatırım yapmalarını” sağlamak. BnkToTheFuture, yaklaşık 1.039 yatırımcının katıldığı Celsius için 20 milyon doların üzerinde bir önceki bağış toplama işlemini gerçekleştirdiğini açıkladı.

Üçüncü teklif ise “yeni bir kuruluş ve ekibin yeniden inşa etmesine ve mevduat sahiplerini bütünleştirmesine izin veren bir operasyonel plan oluşturmak”. Ancak BnkToTheFuture, hareketin “riskler ve fonların tam olarak geri kazanılmasının garanti edilmediğini” içereceğini vurguluyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.462,68 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
31.214,04 TL 6,44%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.106,67 TL 8,08%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,14 TL 9,28%
cardanoADA/TRY
8,45 TL 12,98%
solanaSOL/TRY
649,75 TL 12,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala