BNB Chain, Terra Geliştiricilerini Ekibe Çağırıyor

bnb chain terra gelistiricilerini ekibe cagiriyor

Bir zamanlar en iyi 10 kripto para projesi arasında gösterilen Terra, şimdilerde yaralarını sarmak için uğraşıyor. UST ve LUNA’da yaşanan sert düşüş, tüm kripto para piyasasını derinden sarstı. Yatırımcıların da sarsıldı bu çöküş, aslında Terra’nın geliştiricileri için de bir hayal kırıklığı oldu. Terra şimdilerde geriye kalanları kurtarmaya çalışıyor. BNB Chain ise Terra geliştiricileri için bir çağrıda bulundu.

BNB Chain Terra Geliştiricilerine Davet

Kripto para borsası denilince akla gelen isimlerden biri olan Binance’in BNB Chain‘i Terra geliştiricileri için bir davette bulundu. Terra geliştiricileri şimdilerde başka bir yerde faydalı olmak için kötü şöhretli Terra projesinden çekilmek istiyor. Bunu gören Binance de harekete geçti.

BNB Chain, geliştiricileri ekibe katmak için harekete geçti.

Şirket, 17 Mayıs günü finansman ve altyapı desteklenmesi için bir duyur yayımladı. Bu duyuruda BNB Chain, Terra Blockchain ağından ayrılan projeler için özel destek sözü verdi. Bu destekler arasında pazarlama, iş ve token geliştirme, topluluk büyümesi ve BNB Chain’in 1 milyar dolarlık fonundan yatırım yer alıyor.

Bu teklif doğrudan BNB Chain üzerinde kurulu dApp’lerin artmasına yardımcı olacak. Bu da aktif kullanıcı sayısını artıracak ve buna bağlı olarak Blockchain ağının popülerliği de artacak.

Konuya ilişkin yorum yapan BNB Chain yatırım direktörü Gwendolyn Regina, Terra geliştiricilerine yardım etmeye hazır olduklarını belirtti.

Daveti kabul eden ilk projelerden biri Stader Labs oldu. Stader Labs, BNB Chain ailesine katıldığını Twitter üzerinden duyurdu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.206,48 TL 1,01%
ethereumETH/TRY
34.640,92 TL 2,96%
tetherUSDT/TRY
18,01 TL 0,28%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.697,29 TL 2,67%
cardanoADA/TRY
10,20 TL 0,81%
xrpXRP/TRY
6,77 TL 0,75%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,13%
solanaSOL/TRY
807,49 TL 3,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 8,89%
Bağlantıyı kopyala