Blur NFT Pazarı Mart Ayının İlk Haftasında Büyük Bir Başarı Kaydetti

blur nft pazari mart ayinin ilk haftasinda buyuk bir basari kaydetti

Son dönemlerin popüler NFT pazar yeri platformlarından birisi olan Blur popülerliğini artırmaya devam ediyor. Dikkat çeken NFT pazar yeri Blur Mart 2023 ilk hafta verilerinde büyük bir sıçrama yaşadı. Verilere göre şirket geçtiğimiz hafta Ethereum tabanlı NFT işlemlerinde yüzde 84’ü yakaladı.

Blur’dan Önemli Başarı

The Block verilerine göre Mart ayının ilk haftasında satın alınan ya da satışı yapılan Ethereum tabanlı NFT’lerin yüzde 84’ü Blur üzerinde gerçekleşti. Blur platformunda Ocak 2023 döneminde bu oran yüzde 43 olarak gerçekleşmişti. İki aylık bir süre zarfında Blur NFT pazar yerindeki işlem hacmi ikiye katlandı ve en büyük rakibi olan OpenSea’yi çift haneli rakamlarla geride bırakmış oldu.

blur nft pazari mart ayinin ilk haftasinda buyuk bir basari kaydetti 2

Verilere göre Ekim 2022’de büyük beğeni toplayan Blur platformu, söz konusu performansıyla Ocak 2023 dönemindeki işlemleriyle en büyük NFT pazar yeri platformları arasında yer aldı.

Bununla birlikte platformun yerel token’i olan Blur’u duyurmasının ardından bu şubat ayında yeni zirvelere ulaştı ve kullanıcıların ilgisini kazandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.756,77 TL 0,40%
ethereumETH/TRY
33.609,73 TL 0,49%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.208,14 TL 0,34%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
8,74 TL 1,87%
cardanoADA/TRY
6,84 TL 0,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
33.537,78 TL 0,59%
matic-networkMATIC/TRY
20,80 TL 1,22%
Bağlantıyı kopyala