Anasayfa Haberler Bluetooth Destekli Kripto Para Cüzdanı Ledger Nano X Tanıtıldı

Bluetooth Destekli Kripto Para Cüzdanı Ledger Nano X Tanıtıldı

Öncü donanımsal kripto para cüzdan üreticisi Ledger, en yeni kripto para cüzdanı Ledger Nano X'i tanıttı...

9
0
Ledger Nano X Bluetooth

Bu yılın Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) ilk donanımsal kripto para cüzdanı üreticisi olan Ledger, Ledger Nano S’nin geliştirilmiş bir sürümü olan Ledger Nano X’i duyurdu. Ledger Nano X, daha büyük bir ekran, Bluetooth desteği ve daha büyük depolama alanı geliyor.

Şimdiye Kadarki En İyi Kripto Para Donanım Cüzdanı

Yakında piyasadaki yerini alacak olan yeni ürün Ledger Nano X, Ledger’in en başarılı ürünü olan ünlü Ledger Nano S’in üst sürümü olarak konumlandırılıyor. Ledger Nano S’e kıyasla beş özel geliştirme ile geliyor. Bu geliştirmelerden ilki Bluetooth LE desteği. Ledger Nano X hala USB girişine sahip, ancak Bluetooth desteğiyle cüzdan yönetimi uygulaması Ledger Live’ın yeni bir mobil sürümü ile bilgisayarınızda yanınızda olmasa bile istediğiniz yere kripto para gönderebiliyor veya alabiliyorsunuz. Ledger Nano X, biraz daha büyük Organic LED (OLED) ekran, gezinmeyi kolaylaştıran cihazın ön yüzündeki düğmeler, 100 adete kadar uygulamanın yüklenebilmesini sağlayan daha fazla saklama alanı ve şarj edilebilir dahili batarya ile geliyor.

Bluetooth bağlantısının, bilgisayar korsanları tarafından manipüle edilebilecek bir nokta olduğunu öne süren Reddit kullanıcılarına Ledger CEO’su Eric Larchevêque, Nano X’deki  Bluetooth bağlantısının (ki bu tam olarak USB gibi bir taşıyıcı) olduğu varsayımıyla çalıştığını belirtti. Larchevêque, Bluetooth’un eklenmesinin güvenliği etkilemediğini, çünkü her işlemin cihaz üzerindeki düğmelere basılarak fiziksel olarak cihazdan doğrulanması gerekiyor. Dahası, Nano X’teki ekran ve düğmeler doğrudan genel güvenlik tasarımını da geliştiren Secure Element’e (tek yonga mimarisi) bağlı.

Ledger Nano X Mart ayında piyasadaki yerini alacak ve Ledger’in web sitesinden bugün ön sipariş ile alabilmek mümkün. Ledger Nano X, Amerika Birleşik Devletleri’nde 119 $ (ücretsiz kargo) ve Birleşik Krallık’ta 109 £ (ücretsiz kargo) fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda. Ledger Live Mobile uygulamasına gelince, 28 Ocak’ta iOS App Store ve Google Play’de yerini alacak.