bitcoinBTC/TRY
1.121.452,13 TL 1,74%
ethereumETH/TRY
60.517,77 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.627,70 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
17,73 TL 0,40%
solanaSOL/TRY
1.765,63 TL 0,34%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
60.498,68 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
11,16 TL 1,80%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,34%

Paylaş

Bloomberg ve Grayscale, Finans Geleceği Endeksini Başlattı

bloomberg ve grayscale finans gelecegi endeksini baslatti

Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale Investments ve Bloomberg, dijital varlıklara dayalı yeni bir endeksini başlatmak için ortaklık kurduğunu açıkladı. Bloomberg tarafından yapılan açıklamaya göre, şirketler Grayscale Future of Finance Index ailesinin oluşturulmasında işbirliği yapacak.

Çarşamba günü yayınlanan bir basın açıklamasına göre, Bloomberg, Grayscale Finans Geleceği Endeksi (BGFOF), birkaç kripto bağlantılı hisse senedi ile ilişkili 22 şirketi ve daha geniş fintech alanındaki diğer firmaları kapsayacak.

bloomberg ve grayscale finans gelecegi endeksini baslatti

Bloomberg ve Grayscale, Güçlerini Birleştiriyor

Rapor, endeks tarafından izlenen şirketleri listelemese de, Grayscale Finans Geleceği Endeksi (BGFOF), hem ABD hem de ABD dışı dijital varlığa dayalı menkul kıymetlerden oluşuyor.

Bloomberg Varlık Endeksleri Küresel Başkanı Dave Gedeon, konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Dönüştürücü teknolojiler finansal piyasaları geliştirmeye ve devrim yaratmaya devam ettikçe, yatırımcıların bu yeniliklere olan ilgisinin hızla artmasını bekliyoruz. Bloomberg Grayscale Finans Geleceği Endeksi’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte, yatırımcılar artık alandaki mevcut ve potansiyel yatırımlarının performansını ölçmek için sınıfının en iyisi bir karşılaştırma ölçütüne sahipler.”

Diğer taraftan Grayscale’in Finansın Geleceği endeksi, kripto bağlantılı hisse senetlerini izleyen benzer ürünler alanına katılıyor. Valkyrie’nin yenilikçi bilanço ETF‘si ve Bitwise’ın NFT izleme endeksi fonu 2021’in sonlarında piyasaya sürüldüğünü hatırlatalım.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala