BlockFi, Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı

blockfi para cekme islemlerini askiya aldi

İflas eden kripto borç verme platformu BlockFi cephesinden kötü haber geldi. Şirket, FTX çöküşü sonrasında para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu.

BlockFi, Para Çekme İşlemlerini Yeniden Askıya Aldı

Sorunlu kripto borç verme platformu BlockFi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, para çekme işlemlerinin askıya alındığını belirtti. BlockFi açıklamasında, FTX’in durumu konusunda netlik olmaması sebebiyle her zamanki gibi işlerine devam edemeyeceğini dile getirdi. BlockFi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

FTX ve Alameda ile ilgili çıkan haberler karşısında şok olduk ve dehşete kapıldık. Yaşananların ardından, BlockFi platformu üzerindeki etkinliği sınırlandıracağız ve müşterilerimizin para çekme işlemlerini askıya alacağız.

blockfi para cekme islemlerini askiya aldi 2

BlockFi, söz konusu askıya alma sürecinin ne zaman sona ereceğini açıklamadı. Temmuz 2022’de iflas eden BlockFi, FTX.US ile 400 milyon dolarlık bir kredi ve FTX.US’nin şirketi 280 milyon dolara satın alma opsiyonunu içeren 680 milyon dolarlık bir anlaşma imzalamıştı. Konu hakkında BlockFi cephesinden bir açıklama henüz gelmedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
318.642,77 TL 0,92%
ethereumETH/TRY
23.808,52 TL 1,22%
tetherUSDT/TRY
18,64 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.437,19 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
18,62 TL 0,27%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,33 TL 0,43%
dogecoinDOGE/TRY
1,94 TL 2,69%
cardanoADA/TRY
6,03 TL 0,03%
matic-networkMATIC/TRY
17,16 TL 0,84%
Bağlantıyı kopyala