BlockFi, Kredi Verme İşini Tasfiye Etmeye Çalışıyor

blockfi kredi verme isini tasfiye etmeye calisiyor

Geçtiğimiz yıl iflas eden başarısız kredi verme platformu BlockFi, başarısız satış girişimleri sonrasında yeni hamleler üzerinde çalışmaya devam ediyor. BlockFi, sonuçsuz kalan satış girişimlerinin ardından kredi verme işini tasfiye etme yolunda adım atıyor.

BlockFi’den Yeni Hamle

Bir iflas mahkemesi dosyalamasına göre BlockFi, borç verme platformunu tasfiye etmeyi ve alacaklılara fon dağıtmanın planlarını yapıyor. Mahkeme belgelerine göre beklenen hamle, BlockFi platformunu satarak alacaklılara geri ödeme yapmak adına fon oluşturmaya yönelik başarısız bir hamlenin sonrasında geldi.

blockfi kredi verme isini tasfiye etmeye calisiyor 2

İflas eden kredi platformunun avukatları, “diğer şeylerin yanı sıra son düzenleyici görüşmeler göz önüne alındığında, bir satıştan elde edilecek anlamlı bir değer eksikliği olabileceğini” dile getirdi. BlockFi’nin avukatları tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bu sebeple, BlockFi platformu için bir işlemin sonuçlandırılması ve tamamlanmasını, borçluların alacaklılarının yararına uygun ve değeri maksimize eden bir işlemle sonuçlanmayacaktır. Buna göre, borçlular, varlıklarını planın şartlarına uygun olarak alacaklılara dağıtacakları ve ardından işlerini tasfiye edecekleri Kendi Kendini Tasfiye İşlemi ile devem ediliyor.”

BlockFi, kripto para borsası FTX’in iflası sonrasında geçtiğimiz Kasım ayında iflas koruma başvurusunda bulundu. Şirket o günden beri, kripto para madencilik operasyonu da dahil olmak üzere ticari faaliyetlerinin değerli kısımlarının satışı ile uğraşıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
616.837,71 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
42.753,87 TL 0,32%
tetherUSDT/TRY
23,30 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.992,92 TL 1,39%
usd-coinUSDC/TRY
23,30 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
12,21 TL 0,81%
staked-etherSTETH/TRY
42.746,18 TL 0,24%
cardanoADA/TRY
7,35 TL 3,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,58 TL 0,25%
solanaSOL/TRY
434,79 TL 0,11%
Bağlantıyı kopyala