BlockFi, Ethereum İşlem Maliyetleri için Ücretleri Değiştirdi

blockfi ethereum islem maliyetleri icin ucretleri degistirdi

Three Arrows Capital kurucusu Su Zhu, Ethereum işlem ücretleri nedeniyle ağdan çekildiğini açıklamıştı. Zhu’nun açıklaması bazı eleştirilere neden olsa da yönetici, yalnız değil. Kripto şirketleri de Ethereum’daki kayıpları önlemek için fiyatlarında değişiklik yapıyor. BlockFi de Ethereum işlem maliyetlerini düşürmek için ücretlerinde değişikliğe gitti.

blockfi ethereum islem maliyetleri icin ucretleri degistirdi 2

BlockFi Ethereum İşlem Maliyetleri Nedeniyle Ücret Değişikliği Yapıyor

BlockFi, Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir duyuruyla ücretlerde değişiklik yaptığını açıkladı. Ethereum ağındaki artan işlem maliyetleri nedeniyle artık ücretsiz ETH para çekme teklifinin sunulmayacağı belirtildi. Tabii bu duyuru yalnızca ETH için geçerli değil. Ağda çalışan Chainlik, Pax Gold, Uniswap ve Basic Attention Token da listede.

Bitcoin, Litecoin ve stablecoin ürünleri ise bu duyurudan etkilenmiyor.

Normalde kullanıcılar her ücretsiz olarak bir kripto para ve stablecoin çekme hakkına sahipti. Sonrasındaki çekimler için ise 0,02 ETH ücret alınıyordu. 1 Aralık’tan itibaren ise her çekimde 0,015 ETH ücret alınacağı açıklandı.

BlockFi, bu hamleyle herhangi bir kâr elde etme amaçlarının olmadığını söyledi. Ancak, bu hamle Celsius gibi rakiplere karşı BlockFi’nin elini zayıflatıyor. Celsius’ta, para çekme, transfer ya da işlem ücreti alınmıyor.

Solana ve Avalanche gibi isimler Ethereum’a düşük maliyetleri alternatifler olarak kendilerini konumlandırmaya devam ediyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 660.548,42 TL 1,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.687,55 TL 2,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.297,73 TL 3,51%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 2.375,89 TL 2,41%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,69%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 429,00 TL 1,13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,49 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala