BlockFi, Bitcoin ve Ethereum Faiz Oranlarını Artırdı

blockfi bitcoin ve ethereum faiz oranlarini artirdi

Kısa bir süre önce kripto para borsası FTX’in hisselerini almak için görüşmelere başladığı iddia edilen kripto kredi şirketi BlockFi’den yeni açıklama geldi. BlockFi, Bitcoin, Ethereum ve Stablecoin’lerdeki faiz oranlarını artırdı.

BlockFi, FTX Desteği Sonrasında Bitcoin, Ethereum ve Stablecoin Faiz Oranlarını Yükseltti

Bir süredir zor günler geçiren BlockFi kısa süre içerisinde kredi ürünlerinin faiz oranlarını yükselteceğini açıkladı. BlockFi tarafından yapılan açıklamada, kripto kredi şirketi Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USDC, USDT, GUSD, PAX ve BUSD gibi büyük stablecoinler için tüm katmanlarda oranlarını artırıyor. Şirketin açıklamasına göre Bitcoin’de getiriler yüzde 0.5 ila yüzde 1.9, Ethereum yüzde 0.5 ila yüzde 1.75 ve stablecoinler için yüzde 0.5 ila yüzde 3 oranında artırılacak. Yapılan bu artış Bitcoin ve Ethereum için oranları yüzde 2 ila yüzde 3.5 arasına, stablecoinler için ise yüzde 6 ila yüzde 8.75 arasında bir faiz oranına tekabül ediyor.

BlockFi, faiz artışının Temmuz ayının başından itibaren geçerli olacağını söyledi. BlockFi ayrıca para çekme ücretlerini Bitcoin için 1 dolar, Ethereum için 2 dolar ve stablecoin’ler için 25 dolar düşürecek. Bir diğer yandan şirketin müşterilerine sunduğu “ayda bir ücretsiz para çekme” politikasını ise tamamen sonlandıracak. Son olarak yapılan duyuruda, üç gün önce kripto para borsası FTX’ten alınan 250 milyon dolarlık krediden bahsedilmedi. BlockFi ayrıca kısa bir süre önce işgücünün yüzde 20’sini işten çıkarttığını açıklamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
409.542,47 TL 2,88%
ethereumETH/TRY
32.741,14 TL 1,62%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.246,49 TL 4,75%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
6,50 TL 3,39%
cardanoADA/TRY
8,88 TL 8,20%
solanaSOL/TRY
688,34 TL 6,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,32 TL 9,38%
Bağlantıyı kopyala