Blockchain ve Kripto Sektöründe Yapılan Fon Anlaşmaları

blockchain ve kripto sektorunde yapilan fon anlasmalari

Kripto para sektörünün ve beraberinde Blockchain teknolojisinin hızlı bir şekilde gelişme kaydetmesi ile beraber bu alandaki finansman turları da artış göstermeye başlamış durumda. Biz de son dönemde Blockchain ve kripto sektöründe yapılan fon anlaşmalarını sizler için derledik.

Request Finance

Fransa merkezli bir kurumsal kripto ödeme girişimi olan Request Finance, Animoca Brands, Balderton Capital ve XAnge’den bir tohum finansman turunda 5.5 milyon dolar topladı. Diğer melek yatırımcılar arasında Sebastien Borget, Michael Kong ve Stani Kulechov ve Julien Bouteloup vardı. 

blockchain ve kripto sektorunde yapilan fon anlasmalarid

Entropy

New York merkezli merkezi olmayan bir kripto koruyucusu olan Entropy , Andreessen Horowitz liderliğindeki bir tohum turunda 25 milyon dolar topladı ve Coinbase Ventures, Robot Ventures, Dragonfly Capital, Ethereal Ventures, Variant ve Inflection’ı içeriyordu. Teknoloji topluluğundan diğer melek yatırımcılar arasında Naval Ravikant, Sabrina Hahn ve James Prestwich vardı.

What is entropy 1024x538 1

Valkyrie

Tennessee merkezli bir kripto varlık yöneticisi olan Valkyrie, diğerlerinin yanı sıra BNY Mellon, Wedbush Financial Services, Clearsky, Zilliqa Capital, C-Squared Ventures, Belvedere Strategic Capital ve SenaHill Partners’tan B Serisi fonlamada 11.2 milyon dolar topladı.

blockchain ve kripto sektorunde yapilan fon anlasmalaridf

Coinhouse

Fransa merkezli bir kripto varlık komisyoncusu olan Coinhouse, B-II Serisi fonlamada 42,8 milyon dolar topladı. Yatırımcılar arasında Oddo BHF, yatırım fonları True Global Ventures, Tioga Capital, XAnge Siparex Innovation, Raise Ventures, CF Partners, ConsenSys, Expon Capital ve çeşitli büyük Fransız aileler ve iş liderleri yer alıyor.

SoftBank

Blockchain altyapısı için bulut yönetim hizmetleri ve güvenlik çözümleri sunan Kaliforniya merkezli bir şirket olan InfStınes, SoftBank Vision Fund 2 ve GGV Capital tarafından yönetilen C Serisi finansman turunda 66 milyon dolar topladı. Diğer yatırımcılar arasında INCE Capital, 10T Fund, SNZ Holding ve A&T Capital yer alıyor.

blockchain ve kripto sektorunde yapilan fon anlasmalari 1

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
440.210,34 TL 2,13%
ethereumETH/TRY
34.098,42 TL 3,04%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.899,35 TL 2,07%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 0,68%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 0,58%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,14%
solanaSOL/TRY
791,56 TL 4,40%
polkadotDOT/TRY
167,82 TL 2,39%
Bağlantıyı kopyala