Blockchain Teknolojisi, Finansal Hizmetleri Şekillendirecek

blockchain teknolojisi finansal hizmetleri sekillendirecek

Geniş bant internet, bundan yaklaşık 20 yıl önce hayatımıza girdi. Geçen yıllar içinde özellikle medya şirketleri, geniş bant internet ile birlikte yeniden şekillendi. Şimdi aynısının Blockchain teknolojisi ve finansal hizmetler arasında da yaşanacağı söyleniyor. Konuyla ilgili düşüncelerini söyleyen isim bu kez CMCC Global kurucu ortağı Charlie Morris oldu.

CMCC Global kurucu ortağı Charlie Morris, CLSA’nın Yatırımcılar Forumu’nda, Blockchain teknolojisine dair önemli yorumlar yaptı.

Blockchain Teknolojisi ve Finansal Hizmetler

Geçen 20 yılda, geniş bant internet, dijital dünyada yaşanan birçok yeniliğin arkasındaki kahramandı. Özellikle medya şirketleri bu teknolojiyle birlikte adeta evrim geçirdi. Önümüzdeki 10 yılda ise Blockchain teknolojisi ve finansal hizmetler arasındaki ilişkinin tıpkı geniş bant internet ve medya şirketleri arasındaki gibi olacağı tahmin ediliyor. Bu tahminler CMCC Global kurucu ortağı Charlie Morris‘ten geldi. Morris konuşmasında tahminlerini şu sözlerle açıkladı:

“20 yıl önce geniş bant, internetin patlayıcı bir şekilde büyümesini sağladı. Şu anda blockchain teknolojisi için geniş bant çağındayız. Daha büyük ölçeklenebilirlik, daha net düzenleme ortamı ve artan kurumsal kabuller, pivot noktasında durduğumuzun işaretleri”

blockchain teknolojisi finansal hizmetleri sekillendirecek 2

Bazı ülkelerin düzenleyici kurumlarının tehdit olarak gördüğü noktalar, Morris’e göre fırsatın ta kendisi.

Morris aynı zamanda geleneksel finansın kripto ürünlerini, müşteri tekliflerine dahil etmesiyle birlikte birçok büyük şirketin artık bilançolarına Bitcoin’i dahil edeceğini söylüyor.

Morris, dünyadaki en büyük Bitcoin sahiplerinin ABD hükümet ve Çin hükümeti olduğunu da söyledi.

CMCC Global, Kuzey Amerika ve Asya’da ofisleri bulunan, tamamen blockchain teknolojisine odaklanan Asya’nın ilk risk sermayesi fonlarından biri olarak faaliyet gösteriyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 562.997,28 TL 0,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.302,56 TL 1,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.311,06 TL 1,64%
cardano
Cardano (ADA) 20,16 TL 1,48%
tether
Tether (USDT) 9,20 TL 0,48%
xrp
XRP (XRP) 10,49 TL 0,43%
solana
Solana (SOL) 1.452,21 TL 2,61%
polkadot
Polkadot (DOT) 386,18 TL 4,14%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,21 TL 0,45%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,20 TL 1,35%
Copy link
Powered by Social Snap