Blockchain Projesi Elrond Metaverse’e Odaklanacak

Blockchain Projesi Elrond Metaversee Odaklanacak

Metaverse son dönemlerde şirketlerin dikkatini oldukça yüksek oranda çekmiş durumda. Bir taraftan şirketler ticari marka başvurularını yaparken, diğer yandan yatırımcılar yatırımlarını artırıyor. Son olarak Blockchain projesi Elrond da metaverse odağını yansıtmak için adını MultiversX olarak değiştirdi.

Blockchain Projesi Elrond Metaverse'e Odaklanacak

Elrond Yeni Markalaşma ile Metaverse’e Odaklanacak

Şirketler oldukça büyük bir değişimden geçiyor. Sistemlerine Blockchain teknolojisi entegre edenler, yeni şirketleri satın alanlar ve çok daha fazlası… Bununla birlikte Blockchain projeleri de kendilerini metaverse’e optimize etmeye çalışıyorlar. Metaverse, internetin teorik olarak iş, oyun, sosyalleşme ve etkinlikler için kullanılabilecek sürükleyici bir sanal ortam haline geldiği kavramsal bir dünya olarak günden güne bilinirliğini artırıyor. İlk olarak Neal Stephenson’ın 1992 tarihli “Snow Crash” romanında kullanılan ‘metaverse’ terimi, günümüzde şirketlerin ismine ilham oluyor.

Marka değişikliği yapan Elrond ise geçen yıl metaverse ile ilgili hedeflerini yansıtmak için Meta olarak yeniden adlandırılan sosyal medya devi Facebook’un stratejisini takip ediyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
443.677,14 TL 2,76%
ethereumETH/TRY
30.421,21 TL 2,89%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.931,87 TL 3,57%
xrpXRP/TRY
7,79 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,33 TL 2,21%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 2,12%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 5,91%
Bağlantıyı kopyala