Blockchain Oyun Stüdyosu Faraway, 21 Milyon Dolar Yatırım Aldı

blockchain oyun studyosu faraway 30 milyon dolar yatirim aldi 2

Solana ağında tarayıcı tabanlı oyunlar geliştirmek için hareket geçen Blockchain oyun stüdyosu Faraway, yatırım turunu tamamladı. Şirket bu turdan 21 milyon dolar toplamayı başardı. Yatırım turu, Venture Partners ve FTX liderliğinde düzenlendi.

Faraway, Yatırımını Solana Ağında Oyun Geliştirmek için Kullanacak

Miami merkezli Faraway, yaptığı açıklamayla A Serisi finansman turunu tamamladığını duyurdu. 21 milyon dolarlık A Serisi finansman turunun yanında 8 milyon dolardan fazla sermaye sağlayan seed finansman turu da tamamlanmıştı. Her iki turun sonunda şirket, 30 milyon dolar civarında yatırım toplamış oldu.

blockchain oyun studyosu faraway 30 milyon dolar yatirim aldi 2 2

Bu arada A Serisi yatırım turuna Venture Partners ve FTX‘in liderlik ettiğini söylemiştik. Ayrıca diğer yatırımcılar arasında  Pantera Capital, Sequoia Capital ve a16z de yer alıyor. Diğer yandan 8 milyon dolarlık yatırım turunun da Lightspeed liderliğinde tamamlandığını belirtelim.

Erken aşama finansmanı güvence altına alınan Faraway, birinci şahıs nişancı oyunu olan “Mini Royale: Nations” adlı tarayıcı tabanlı amiral gemisi oyununu piyasaya sürmeye çalışacak. Faraway, Solana’nın ilk canlı çok oyunculu oyunu olacağını söylüyor.

Şirket; tarayıcı tabanlı oyunlar üreterek, oyun oynamak için yüksek donanıma olan ihtiyacı ortadan kaldırmak istiyor.

Faraway CEO’su Alex Paley yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Tarayıcının, özellikle kısa ve orta vadede, herhangi bir blok zinciri oyunu için en uygun platform olduğuna inanıyoruz.”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala