bitcoinBTC/TRY
1.094.873,95 TL 0,08%
ethereumETH/TRY
58.927,79 TL 0,75%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.585,04 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
17,62 TL 0,05%
solanaSOL/TRY
1.735,71 TL 4,20%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,25%
staked-etherSTETH/TRY
58.937,33 TL 0,61%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 0,48%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 1,65%

Paylaş

Blockchain Derneği, SEC Davasında Grayscale’i Destekledi

Blockchain Dernegi SEC Davasinda Grayscalei Destekledi

30 Haziran 2022 tarihinde SEC, Grayscale‘in Bitcoin ETF başvurusunu reddetmişti. Bunun üzerine 28 Ağustos’ta şirket bu kararından dolayı SEC‘e dava açmış ve karar için temyiz talebinde bulunmuştu. Son olarak bu sürece önemli bir aktör daha dahil oldu. Blockchain Derneği, SEC ile yürütülen yasal süreci daha fazla detaylandıran bir açıklamada bulundu.

Blockchain Dernegi SEC Davasinda Grayscalei Destekledi 1

Blockchain Derneği, SEC Davasında Grayscale içn Belge Sundu

Blockchain Association (Blockchain Derneği), bugün Grayscale davasında önemli bir amicus brifingi yayınladı. Amicus brifingi, yeni belgeler ortaya koyamasalar da, mahkeme onayına sahip dış tarafların ek bilgi veya ifade sunmasına izin veriyor. Bu yüzden oldukça önem arz ediyor.

Bu noktada derneğin brifingi, SEC’in Grayscale’in ETF başvurusunu reddetmesinin prosedürlerini ihlal ettiği yönündeki argümanını destekliyor. Blockchain Derneği Politika Başkanı Jake Chervinsky konu hakkında yaptığı açıklamada şu detaylara yer verdi:

“SEC yatırımcı koruma yetkisini kullanmadı; bunun yerine, Grayscale’in başvurusu da dahil olmak üzere spot tabanlı Bitcoin ETF’leri için her başvuruyu reddederek takdir yetkisini kötüye kullandı”

Bununla birlikte sunulan brifing şu detaylar dikkat çekti:

“SEC, Grayscale Trust’ın benzersiz özellikleri de dahil olmak üzere spot Bitcoin ETP’lerin güçlü dolandırıcılık önleme ve manipülasyon önleme özelliklerini de görmezden geliyor”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala