Blockchain Days, 23 – 24 Aralık’ta Ziyaretçileri ile Buluşuyor

Blockchain Days 23 24 Aralikta Ziyaretcileri ile Bulusuyor

Özellikle Blockchain ve kripto varlıkların popülaritesinin günden güne artması ile birlikte, öğrenci gruplarının da daha çok öne çıktığına şahitlik ediyoruz. Bu noktada üniversitelerin Blockchain kulüpleri dikkat çekiyor. Sayılar günden güne artan bu tür kulüpler, sektörün gelişim hızına da pozitif etki ediyor. Bu kulüplerden biri olan ODTÜ Blockchain Topluluğu ise düzenli olarak gerçekleştirdiği Blockchain Days etkinliği ile Blockchain ve Web3 meraklılarını ağırlıyor.

Kriptomeda çatısı altındaki Coinkolik, BTCHaber ve Univechain de etkinliğin medya partnerleri arasında yer alıyor.

Blockchain Days 23 24 Aralikta Ziyaretcileri ile Bulusuyor 2

Blockchain Days, Kripto, Web3 ve Blockchain Meraklılarını Ağırlayacak

Türkiye özellikle kripto para ve Blockchain teknolojileri söz konusu olduğunda oldukça aktif ve hızlı gelişen ülkeler arasında yer alıyor. Bunu son dönemde sıkça karşılaştığımız Web3 ve kripto odaklı etkinliklerin sayısının artmasından da anlayabiliyoruz. ODTÜ Blockchain Topluluğu tarafından düzenlenen Blockchain Days de bu etkinliklerden biri. 23-24 Aralık tarihleri arasında sektör meraklıları ile buluşacak etkinlik, uzun vadeli olarak da Türkiye’nin en büyük Blockchain etkinliği olmayı hedefliyor.

DeFi, web3 regülasyonları, kripto paralar, metaverse ve GameFi gibi konular temelden başlanarak yurtdışından ve yurtiçinden katılan alanında değerli ve uzman kişiler tarafından panellerde ele alınacak. Bunlara ek olarak, TOGG tarafından düzenlenen TOGG test sürüşü ödüllü NFT yarışması gibi daha birçok yarışma, eğitim atölyeleri ve networking saatleri Ankara’da katılımcılarını bekliyor olacak. 

Bununla birlikte etkinliğin destekçileri arasında Paribu Hub, Avalanche Foundation, TOGG ve GEAR Technologies gibi birçok şirket de yer alıyor.

Baki Er (Lytera), Doruk İşmen (dYdX Turkey), Han Tüzün (NeufiHQ), Alp Işık (Enclave Markets) ve Turan Sert gibi sektör isimlerinde katılacağı panellerde Web3 alanında yazılımcı olarak çalışmak, data devrimi, DAO yönetimi, Blockchain ekosisteminde iş geliştirme ve finansal teknolojilerin gelişimi gibi konular konuşulacak.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.869,55 TL 0,91%
ethereumETH/TRY
33.891,25 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,15 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.248,49 TL 0,86%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
8,84 TL 3,97%
cardanoADA/TRY
6,85 TL 0,55%
staked-etherSTETH/TRY
33.818,73 TL 0,97%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,10%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,12%
Bağlantıyı kopyala