Blockchain.com, Walmart Direktörünü Yönetim Kuruluna Aldı

Blockchain.com Walmart Direktörünü Yönetim Kuruluna Aldi2

Blockchain.com, dünyanın en büyük perakende zinciri Walmart’ın bağımsız direktörü Tom Horton‘ı kendi yönetim kuruluna aldı. Tom Horton’ın Blockchain.com’un kuruluna gelmesi, şirketin yakın zamanda planladığı halka arz planlarının bir parçası olarak algılandı.

Blockchain.com Walmart Direktörünü Yönetim Kuruluna Aldi 1

Blockchain.com, Walmart Direktörünü Yönetime Aldı

Blockchain.com 81 milyondan fazla kullanıcıya sahip kripto cüzdanıyla biliniyor. Diğer taraftan şirketin yakın zamanda NFT platformu için beta testlerine başladığını da sizlerle paylaşmıştık. Son olarak Walmart‘ın en iyi direktörü olarak bilenen Tom Horton’un şirketin yönetim kuruluna gelişi, şirketin yakın zamanda halka arz edilmesinin bir sinyali olabilir.

Öyle ki bilindik şirketlerin kripto şirketleri ile yaptıkları iş birlikleri, insanların kripto sektörüne olan güven ve kabulünü artırıyor.

Horton konuyla alakalı olarak bir röportajda şunları dile getirdi:

“Finansal hizmetlerde ve para birimlerinde dev bir değişim yaşanıyor ve bunun bir parçası olmak çok heyecan verici. Burada olup bitenler, başka yerlerde dahil olduğum diğer kurullar, diğer şirketlerle de alakalı.

Bu çok uluslu bir şirket, büyüyen bir şirket ve sürekli de büyüyor. Yardım edebileceğim yer, şirketin daha da olgunlaşmasına yardımcı olmaktır.”

Son olarak Blockchain.com’un CEO’su Peter Smith, bir röportajda şirketinin Walmart ile bir anlaşması olmadığını belirtti.

Smith, Blockchain.com’un “yakın ve orta vadede” gerçekleşebilecek planlı bir halka arz öncesinde yönetim kurulunu güçlendirdiğini söyledi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
468.932,11 TL 0,77%
ethereumETH/TRY
31.140,89 TL 1,24%
tetherUSDT/TRY
15,81 TL 0,27%
usd-coinUSDC/TRY
15,83 TL 0,29%
bnbBNB/TRY
4.783,74 TL 2,02%
xrpXRP/TRY
6,54 TL 0,89%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 2,18%
solanaSOL/TRY
811,76 TL 1,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 1,33%
Bağlantıyı kopyala