Blockchain.com, Deribit, 3AC Tasfiyesi için Baskı Yapan Alacaklılar Arasında

blockchain com deribit 3ac tasfiyesi icin baski yapan alacaklilar arasindadgd

Kısa süre önce Britanya Virjin Adaları merkezli bir mahkeme, zor durumdaki riskten korunma fonu Three Arrows Capital’in tasfiyesine karar verdi. Bununla beraber konu hakkında gelişmeler devam ederken, kripto borsaları Blockchain.com ve Deribit, hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) tasfiyesi için baskı yapan alacaklılar arasında yer aldıklarını açıkladı.

Blockchain.com ve Deribit’den 3AC Tasfiyesi için Baskı

Bloomberg tarafından elde edilen son bilgilere göre; kripto borsaları Blockchain.com ve Deribit, kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) tasfiyesi için baskı yapan alacaklılar arasındaydı. Bunun yanında konu ile ilgili olarak yayımlanan raporda, bir sözcüye atıfta bulunarak, Blockchain.com ayrıca hedge fonu hakkında devam eden soruşturmalarla iş birliği yaptığını söyledi.

blockchain com deribit 3ac tasfiyesi icin baski yapan alacaklilar arasindadf

Kripto türev borsası Deribit, riskten korunma fonunun marj çağrılarını karşılayamamasının ardından 3AC’nin sermaye pozisyonlarını tasfiye edenler arasındaydı. Bloomberg’in raporuna göre bir Blockchain.com sözcüsü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Three Arrows Capital’in kripto endüstrisini dolandırdığına ve onları yasaların sonuna kadar sorumlu tutmayı amaçladığına inanıyoruz. Three Arrows’un tüm küresel varlıklarının derhal tasfiyesi için başvuruda bulunduk.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.462,68 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
31.214,04 TL 6,44%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.106,67 TL 8,08%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,14 TL 9,28%
cardanoADA/TRY
8,45 TL 12,98%
solanaSOL/TRY
649,75 TL 12,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala