bitcoinBTC/TRY
1.093.823,27 TL 1,12%
ethereumETH/TRY
59.040,87 TL 0,92%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.608,21 TL 0,17%
xrpXRP/TRY
17,46 TL 1,34%
solanaSOL/TRY
1.757,42 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
59.057,66 TL 0,73%
cardanoADA/TRY
10,84 TL 2,81%
dogecoinDOGE/TRY
2,37 TL 0,55%

Paylaş

Blockchain.com, Altonomy OTC Birimini Satın Aldı

blockchain com altonomy otc masasini satin aldi2

Lüksemburg merkezli kripto para borsası Blockchain.com, Altonomy OTC birimini kendi bünyesine transfer etti. New york-Singapur merkezli Altonomy‘nin 26 çalışanı, anlaşmayla birlikte, Blockchain.com’a geçti.

Pitchbook’a göre 2018 yılında kurulmuş bir dijital varlık yatırımı, piyasa yapıcılığı ve OTC firması olan Altonomy, geçen yıl spot piyasa OTC işlemlerinde 16 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdi. Blockchain.com ise, OTC dahil tüm kurumsal kripto iş kollarında toplam 10 milyar dolarlık aktivite gördü.

Coindesk’te yer alan habere göre, şirketin Markets Başkan Yardımcısı Dan Bookstaber, Altonomy’nin “çekirdek sistemlerini” firmanın mevcut OTC ticaret yetenekleriyle entegre ettiğini söyledi.

Blockchain.com Altonomy OTC Anlaşmasını Altcoin’lerde Değerlendirecek

Anlaşma, Blockchain.com’un kripto OTC ticaretindeki varlığını önemli ölçüde genişletiyor. Bookstaber’a göre, Altonomy’nin müşteri ağı, Asya tecrübesi ve altcoin odağının anlaşmayı perçinleyecek.

Yakın zamanda piyasaya sürülen ApeCoin (APE) gibi altcoin’lerde uzmanlaşan OTC birimi, taşınması zor varlıkların alıcılarını ve satıcılarını eşleştiriyor. Özellikle ticarete başladıklarında, yerleşik ve yüksek likit pazarlara sahip olmayan APE ve diğer yeni altcoin’lerin OTC aracılığıyla ticareti tamamen farklıdır.

Anlaşma, büyük bankaların yalnızca karmaşık kripto alım satımlarına başlamasıyla birlikte geldi. Dün, Goldman Sachs, Galaxy Digital ile birlikte ilk OTC kripto opsiyon ticaretini “kolaylaştırdığını ve yürüttüğünü” duyurdu. Bu ürün, teslim edilemeyen bir Bitcoin seçeneğiydi.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala