Blockchain Alanında İstihdam Fırsatları Artıyor

Abone Ol:google-news

Kripto paraların yükselişi ve Blockchain teknolojisinin birçok alanda sağladığı avantajlarla birlikte bu alanda iş fırsatları da giderek artmaya devam ediyor. ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Bank of America, geçtiğimiz günlerde çeşitli projelerde çalıştırılmak üzere iş ilanları yayınlamaya başladı.

Banka geçtiğimiz günlerde ayrıca Blockchain ile ilgili 78 patent başvurusunda bulunmuş ve teknolojiyi uzun vadede kullanma niyetini açıkça belli etmişti. Banka, Blockchain projeleri üzerinde çalıştırılmak üzere toplamda 6 üst düzey pozisyon için eleman arıyor.

Son birkaç yıldır özellikle finans sektöründe Blockchain teknolojisi büyük ilgi görüyor ve bu alanda çeşitli projeler hayata geçirilmeye çalışılıyor. Finans kuruluşları ve bankalar mevcut süreçlerindeki sorunların üstesinden gelmek ve iş süreçlerini daha verimli bir hale getirmek için bu teknolojinin avantajlarından faydalanmayı hedefliyor. Halihazırda birçok banka ve finans kuruluşu Blockchain teknolojilerine yatırım yapmış durumda.

Yapılan araştırmalar da bunu doğruluyor. Accenture’ın yatığı bir araştırmaya (Building Value with Blockchain Technology: Is Blockchain Worth the Investment?) göre çeşitli sektörlerde üst düzey yöneticilik yapan birçok kişi Blockchain’in finanstan perakendeye, havacılıktan güvenliğe tüm sektörlerde önemli bir rol üstleneceğine inanıyor. Yöneticilerin yüzde 51’i yakın bir gelecekte Blockchain teknolojisine yatırım yapmadıkları takdirde birçok yeni ürün ve hizmet fırsatını kaçıracağını düşünüyor.

Bu yazı 1 Şubat 2020 tarihinde yayınlandı.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyor, spam yapmayacağımızın sözünü veriyoruz.

Bülent Nevres

Daha önce PCWeek, eWeek, Cisco, Ünite İletişim, İz İletişim ve BThaber'de çeşitli görevlerde bulunan Bülent Nevres, şu anda BTCHaber.com'un yayın koordinatörülüğünü üstleniyor. Bülent Nevres ayrıca, teknoloji alanında birçok şirkete de içerik sağlamaya devam ediyor.

https://www.btchaber.com/

Yorum Yapın, Görüşlerinizi Paylaşın

bitcoin
Bitcoin (BTC) 63.174,31 TL 0,22%
ethereum
Ethereum (ETH) 1.631,96 TL 0,95%
tether
Tether (USDT) 6,86 TL 0,09%
ripple
XRP (XRP) 1,35 TL 0,46%
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) 1.557,86 TL 1,09%
litecoin
Litecoin (LTC) 295,97 TL 1,41%
cardano
Cardano (ADA) 0,891181 TL 1,02%
eos
EOS (EOS) 17,29 TL 1,09%
tezos
Tezos (XTZ) 20,72 TL 2,15%
chainlink
ChainLink (LINK) 58,32 TL 8,15%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap