Block Square: Yardım Anında Şeffaflık ve Yeni Teknolojilere İhtiyaç Vardı

HGA06477

 Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketinde kripto para birimleri oldukça ön plana çıkmıştı. Block Square de yeni adıyla “Blockchain’in kâr amacı gütmeyen kuruluşlar üzerindeki etkisi” konusunu masaya yatırdı. Sektörün önde gelen isimlerinin katıldığı etkinlikte depremde toplanan bağışlar, depremde nasıl davranılması gerektiği gibi konular konuşuldu. Kripto sektörünün depreme hazır olup olmadığı da konuşulan başlıklar arasında yer aldı.

20 Mart Pazartesi günü JustWork’te gerçekleşen etkinlikte İhtiyaç Haritası Co-Founder Ali Ercan Özgür, S.O.S Ayşegül Şensoy Co Founder deprem bölgesinde yapılan yardımlarda yeni teknolojilerin önemli olduğuna dikkat çekildi.

HGA06477
İhtiyaç Haritası Co-Founder Ali Ercan Özgür

Block Square‘de ilk olarak İhtiyaç Haritası Co-Founder Ali Ercan Özgür söz aldı.  Kahramanmaraş’ta yardım anında özellikle şeffaflık ve hesap verilebilirlikle beraber yeni teknolojilere ihtiyaç oluştuğunu ve İhtiyaç haritasının da bu nedenle ortaya çıktığını belirtti. Ali Ercan Özgür Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından toplanan yardımlardan bahsetti. Ali Ercan özellikle böyle bir ortamda toplanan yardımların önemine dikkat çekti. Ali Ercan Özgür “Böyle bir dönemde para çok önemli fakat parayı bölgeye indirmek ve işlev kazandırmak zor oldu” şeklinde açıklamalarda bulundu.

HGA06455
 S.O.S Ayşegül Şensoy Co Founder

S.O.S Ayşegül Şensoy da benzer şekilde yapılan yardımların önemine dikkat çekerek, yardımlar toplanırken merkeziyetsizliğin gerçek dünyadaki rolünü gördüklerini belirtti. 

S.O.S Ayşegül Şensoy etkinlikte şu ifadeleri kullandı:

Yaklaşık 4-5 senedir Blockchain teknolojisi ile yakından ilgileniyoruz. Alanımız esasında başka yani finans tarafında ürünler geliştiriyoruz. Ama daha çok bu teknolojinin felsefesine inanmış insanlarız. Şimdi bu noktada bu teknolojiyi nasıl toplum faydası için kullanabiliriz bunun üzerinde çalışmalar gerçekleştirdik.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
544.065,39 TL 2,37%
ethereumETH/TRY
37.518,63 TL 1,92%
tetherUSDT/TRY
20,19 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.167,78 TL 1,73%
usd-coinUSDC/TRY
20,17 TL 0,44%
xrpXRP/TRY
10,29 TL 2,70%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 0,39%
staked-etherSTETH/TRY
37.524,27 TL 1,87%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 1,57%
matic-networkMATIC/TRY
17,91 TL 0,21%
Bağlantıyı kopyala