bitcoinBTC/TRY
1.270.578,37 TL 0,82%
ethereumETH/TRY
68.120,57 TL 0,68%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.978,16 TL 1,35%
xrpXRP/TRY
19,34 TL 2,67%
solanaSOL/TRY
2.117,20 TL 4,11%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
68.072,83 TL 0,68%
cardanoADA/TRY
17,37 TL 1,93%
dogecoinDOGE/TRY
2,90 TL 2,35%

Paylaş

Block, Japon Finans Uygulaması Kyash’a Yatırım Yaptı

block japon finans uygulamasi kyasha yatirim yapti 3

Tokyo merkezli bir mobil finans uygulaması Kyash, ödeme şirketi Block (eski adıyla Square), Greyhound Capital ve Japan Post Investment Corporation dahil olmak üzere yatırımcılardan 41,2 milyon dolarlık D Serisi topladı.

Block’un Asya Merkezli Bir Şirkete Yaptığı İlk Yatırım

Finansman turları birçok şirket için önemli bir yerde olurken, bu kez Tokyo merkezli bir mobil finans uygulaması Kyash yatırım almayı başardı. Kyash‘ın yatırımcıları arasında dikkat çeken bir isim de eski adıyla Square olarak bilinen kripto şirketi Block oldu. Yayınlanan bir rapora göre, Block’un bu yatırımı Asya Pasifik bölgesindeki ilk yatırımı olacak.

block japon finans uygulamasi kyasha yatirim yapti

Bunun yanında söz konusu finansman turunun katılımcıları arasında; Japan Post Investment Corporation, Block (eski adıyla Square), Greyhound Capital, SMBC Nikko Securities, Altos Ventures, Goodwater Capital, StepStone Group, JAFCO Group, Mitsui Sumitomo Insurance Capital ve diğerleri dahil olmak üzere bir dizi yatırımcı yer alıyor.

Japan Post Investment Corporation’ın genel müdürü Shinichi Takatori, finansman turu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Zorlu bankalar fintech’te temel bir temadır ve geleneksel bankacılığın ayrıştırılması küresel olarak geri dönüşü olmayan bir trend haline gelmiştir. Finansal hizmetleri teknolojiyle yeniden birleştirerek, Kyash’ın önce kullanıcı ve mobil ilk felsefesinin ve ürün mimarisinin, onun önemli bir platforma dönüşmesine izin vereceğine inanıyoruz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala