Block, 2022 Yılı İkinci Çeyrek Mali Raporlarını Açıkladı

block 2022 yili ikinci ceyrek mali raporlarini acikladi

Twitter’ın kurucusu olan Jack Dorsey tarafından kurulan Block, 2022 yılı ikinci çeyrek mali raporlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Block tahminlerin üstünde gelir elde etmiş olsa da Bitcoin gelirlerinde yaşanan düşüş şirketi gelirlerinde de düşüşe neden oldu.

Block’un Gelirleri Arttı Ancak Bitcoin Gelirleri Düştü

Eskiden Square olan Fintech ve dijital ödeme devi Block, analistlerin ortalama tahminlerini aşan ikinci çeyrek sonuçlarını bildirdi ancak Bitcoin ile ilgili şirketin gelirleri düştü. FactSet’e göre analistlerin ortalama olarak beklediği 4.3 milyar dolar ile karşılaştırıldığında 2022 yılı ikinci çeyrek için toplam gelir 4.4 milyar dolar olarak açıklandı. Şirket, Bitcoin gelirlerindeki düşüşler nedeniyle gelirin geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 6.6 oranında düştüğünü açıkladı. Şirket mali raporunda ayrıca Bitcoin hariç, net gelir 2.62 milyar dolar olarak açıklandı. Hisse başına düzeltilmiş kazanç, analistlerin ortalama 16 cent olarak tahmin edilmiş olsa da 18 cent olarak açıklandı.

block 2022 yili ikinci ceyrek mali raporlarini acikladi 2

Kullanıcıların doğrudan Bitcoin alıp satmalarına olanak tanıyan bir eşler arası ödeme hizmeti olan Cash App, bir önceki yıla göre sırasıyla yüzde 34 ve yüzde 24 düşüşle 1.79 milyar dolar Bitcoin işlemleri ve 41 milyon dolar brüt kar elde etti. Son olarak şirket düşüş hakkında şu ifadeleri kullandı:

2022 yılı ikinci çeyrek boyunca Bitcoin fiyatındaki oynaklığın faydasını fazlasıyla dengeleyen, kısmen kripto varlıkları hakkındaki daha geniş belirsizliğe bağlı olarak, tüketici talebindeki ve Bitcoin fiyatındaki düşüşün bir nedeni olarak karşımıza çıkıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
381.234,69 TL 8,14%
ethereumETH/TRY
29.493,25 TL 10,77%
tetherUSDT/TRY
18,06 TL 0,23%
usd-coinUSDC/TRY
18,02 TL 0,45%
bnbBNB/TRY
5.109,71 TL 4,05%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 7,48%
cardanoADA/TRY
8,26 TL 9,70%
solanaSOL/TRY
662,33 TL 5,25%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 6,89%
Bağlantıyı kopyala