Blizzard Cephesinden Yapay Zekâ Hamlesi

blizzard cephesinden yapay zeka hamlesi 2

Dünyanın en büyük oyun stüdyolarından birisi olan Blizzard, son dönemin popüler alanlarından birisi olan yapay zekayı yakından takip ediyor. Şirket mevcut ve yeni oyunlarında yapay zekâ araçlarından faydalanma planları yapıyor.

Oyun Stüdyosu Blizzard, Yapay Zekaya Yöneliyor

World of Warcraft, Overwatch ve Diablo gibi oyunlarla tanınan başarılı oyun stüdyosu Blizzard Entertainment, oyun geliştirmenin bir parçası olarak üretken yapay zekâ araçlarını test etmeye başladı. Şirket daha önce oyunlarında Blockchain ve NFT’ler için de kullanıcılarına anket yöneltmişti.

blizzard cephesinden yapay zeka hamlesi

Konu hakkında açıklama yapan Blizzard’ın baş tasarım sorumlusu Allen Adham, “Oyunlarımızı nasıl inşa ettiğimiz ve yönettiğimiz konusunda büyük bir evrimin eşiğindeyiz.” ifadesini kullandı.

Oyunlarını geliştirirken, yapay zekâ araçlarından yararlandığını kabul eden diğer oyun geliştiricileri arasında Nisan ayında yapay zeka destekli bir mobil Dünya Kupası Futbol oyunu çıkaran FIFA da yer alıyor. Blizzard Başkanı Mike Ybarra, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Blizzard’daki yaklaşımımız, makine öğrenimi ve yapay zekayı katkı sağlayan, empati kuran ve yetenekli ekiplerimizin en yüksek kalitede yaratıcı düşünme ve görevlere daha fazla zaman ayırmasına olanak tanıyan şekillerde kullanmaktır.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
562.616,73 TL 3,89%
ethereumETH/TRY
38.285,06 TL 3,59%
tetherUSDT/TRY
19,97 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.300,65 TL 2,11%
usd-coinUSDC/TRY
19,96 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
9,64 TL 1,98%
cardanoADA/TRY
7,68 TL 3,18%
staked-etherSTETH/TRY
38.249,91 TL 3,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 1,07%
matic-networkMATIC/TRY
18,81 TL 1,26%
Bağlantıyı kopyala