bitcoinBTC/TRY
1.594.620,40 TL 0,44%
ethereumETH/TRY
95.513,27 TL 3,75%
tetherUSDT/TRY
30,80 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
11.948,40 TL 1,43%
solanaSOL/TRY
3.193,12 TL 0,46%
staked-etherSTETH/TRY
95.385,68 TL 3,68%
xrpXRP/TRY
16,77 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
30,79 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
18,15 TL 0,59%
avalanche-2AVAX/TRY
1.142,76 TL 1,11%

Paylaş

BlackRock’tan Bitcoin ETF teklifine revizyon

bitcoin etf

Yatırım devi BlackRock, spot Bitcoin ETF başvurunu görüşmek üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkilileri ile bir araya geldi. BlackRock, geri bildirimler çerçevesinde güncellenmiş bir ETF modeli teklif etti.

Şirket, SEC’in bilanço ve offshore kripto varlıklarla ilgilenen ABD’li broker-bayilere yönelik endişelerini gidermek için itfa modelinde revizyon sundu. Bloomberg ETF analisti Balchunas, revizyonun offshore kuruluşun Coinbase’den Bitcoin almasını ve Bitcoin’i doğrudan işleyemeyen kayıtlı kuruluşlara nakit olarak ön ödeme yapmasını öngördüğünü açıkladı.

Diğer taraftan İsviçreli varlık yöneticisi Pando Asset de ABD’deki spot Bitcoin ETF yarışına dahil oldu. Şirket, Pando Asset Spot Bitcoin Trust için SEC’e başvurdu. Şirketin başvurusunda saklama ve gözetim için Coinbase ile çalışılacağı aktarıldı. Pando, spot Bitcoin ETF’i başvurusu yapan 13’üncü teklif sahibi oldu.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, X’ten yaptığı paylaşımında, Pando’nun başvurusu hakkında ‘cevaptan çok sorusu’ olduğunu söyledi. Balchunas, başvurunun neden bu kadar geç yapıldığını sorguladı. Seyffart, X’teki paylaşımında, Pando başvurusunun diğerleriyle birlikte onay verilmesinden şüphe duyduğunu dile getirdi.

Balchunas ve Seyffart, SEC’in 10 Ocak’ta spot Bitcoin ETF’lerini onaylayabileceğini öngörmüştü. Bu tarihte SEC’in ARK Invest’in teklifini reddetmesi ya da onaylaması gerekiyor.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala