BlackRock ve Apollo, Core Scientific’e 500 Milyon Dolar Borç Verdi

blackrock ve apollo core scientifice 500 milyon dolar borc verdieff

Bitcoin madencilik şirketleri zorlu kripto kış şartları ve artan maliyetlerden olumsuz etkilenmişti. BlackRock ve Apollo Global Management, iflas eden Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific’e borç veren bir grup alacaklı arasında yer alıyor. Açıklamalarda, kripto madencilik sektörünü finanse etmek amacıyla borç verildiği belirtildi.

Bitcoin tarafında yaşanan düşüş ile beraber iflas bildiren madencilik şirketi, tüm bu finanse edilmesi için verilen borçlar ile karşı karşıya kaldı.

blackrock ve apollo core scientifice 500 milyon dolar borc verdieefrds

Core Scientific, iflas başvurusuyla birlikte devam eden hukuksal süreçlerin ortasında yer alıyor. Mahkeme dosyalarından birinde, BlackRock ve Apollo Global Management’in Core Scientific şirketine 500 milyon dolar borç verenler arasında yer aldığı ortaya çıktı.

Söz konusu açıklama, geleneksel finans firmalarının, bu tür şirketlerin borç ihraç ederek milyarlarca dolar topladığı patlama sırasında kripto madenciliği endüstrisini finanse etmeye nasıl yardımcı olduğunu ortaya koyuyor. Bitcoin’in fiyatındaki düşüş ve yüksek elektrik maliyetleri, işlemleri gerçekleştiren sözde madencilerin kar marjlarını düşürdü. Bu durum da şirketleri oldukça kötü etkiledi.

Son olarak hatırlatmak gerekirse BlackRock, ağustos ayında yan kuruluşları tarafından yönetilen fon ve hesaplar aracılığıyla borç verdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.512,30 TL 2,13%
ethereumETH/TRY
30.593,44 TL 3,26%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.146,28 TL 1,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,84 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 3,91%
binance-usdBUSD/TRY
18,84 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,31 TL 3,66%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 5,25%
okbOKB/TRY
822,40 TL 5,62%
Bağlantıyı kopyala