BlackRock ile Anlaşan Coinbase’in Hisseleri Yükseldi

blackrock ile anlasan coinbasein hisseleri yukseldi

Kripto sektöründe fiyatlara en çok etki eden aktörlerden birisi de şüphesiz önemli iş birlikleri ve ortaklıklar. Bazen projeler yaptığı yeni ortaklıklar ile fiyatlarında önemli artışlar yaşayabiliyor. Bu artış bu sefer BlackRock ile Coinbase tarafında yaşandı. Son dönemde yaşadığı sorunlar ile birlikte hisse senetlerinde düşüş yaşayan Coinbase, BlackRock anlaşması sonrası COIN hisselerinde yükseliş yaşadı.

BlackRock ile Anlaşan Coinbase’in Hisselerinde Artış Yaşandı

BlackRock ortaklığı sonrası Coinbase’in (COIN) hisselerinde yükseliş yaşanıyor. Hisse 116 dolara kadar çıktı.

blackrock ile anlasan coinbasein hisseleri yukseldias

Coinbase’in Prime kolundaki hizmetler, BlackRock’un kurumsal yatırımcılara yönelik portföy yönetimi platformunun müşterilerine sunulacak. Coinbase, kripto ticareti, saklama, ana aracılık ve raporlama yetenekleri ile destek verecek. Bu noktada BlackRock’ın 8 trilyon dolardan fazla yönetimi olan dünyanın en büyük varlık yöneticisi olduğunu düşündüğümüzde bu oldukça önemli bir adım.

BlackRock stratejik ekosistem ortaklıkları küresel başkanı Joseph Chalom yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kurumsal müşterilerimiz dijital varlık piyasalarına yatırım yapmakta giderek daha fazla ilgileniyor ve bu varlıkların operasyonel yaşam döngüsünü nasıl verimli bir şekilde yöneteceklerine odaklanıyorlar. Bu ortaklık Bitcoin risklerini doğrudan mevcut portföy yönetimi ve ticaret iş akışlarında yönetmelerine izin verecek”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
434.793,95 TL 1,20%
ethereumETH/TRY
34.378,33 TL 3,35%
tetherUSDT/TRY
17,93 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,22%
bnbBNB/TRY
5.732,44 TL 1,03%
cardanoADA/TRY
10,16 TL 2,56%
xrpXRP/TRY
6,70 TL 2,72%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,01%
solanaSOL/TRY
797,99 TL 3,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,39 TL 4,85%
Bağlantıyı kopyala