BlackRock, ‘Hisse Token’larını Araştırıyor

BlackRock Hisse Tokenlarini Arastiriyor1

Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi BlackRock‘ın tokenize edilmiş hisse senetleri ile ilgili araştırmalar yaptığı bildirildi. Şirket CEO’su Fink, tokenize edilmiş varlıkların devrim yaratmaya yardımcı olabileceğini ifade etti.

BlackRock Hisse Tokenlarini Arastiriyor

BlackRock, Tokenize Edilmiş Hisseleri Araştırıyor

BlackRock Başkanı ve CEO’su Larry Fink, yatırımcılara gönderdiği mektubunda, dijital varlıklarda yaşanan heyecan verici gelişmelere dikkat çekti. Fink, geçen yıl medyanın dikkatini Bitcoin’in çektiğini ancak manşetlerin ötesinde ilginç olayların yaşandığını vurguladı.

Fink’e göre Hindistan, Brezilya ve Afrika’nın bazı bölgeleri gibi gelişmekte olan birçok pazarda, dijital ödemelerde maliyetleri düşüren ve finansal katılımı ilerleten önemli ilerlemeler var. BlackRock CEO’su, ABD ve gelişmiş pazarların inovasyonda geri kaldığını belirterek bu durumun yüksek ödeme maliyetlerine yol açtığını ifade etti.

Larry Fink, tokenize edilmiş varlıkların potansiyelinin de altını çizdi. Tokenize edilmiş varlıkların sermaye piyasalarında verimliliği artırabileceğini ifade etti. Yatırım maliyetlerini düşürebileceğini ve erişimi kolaylaştıracağını kaydetti. Fink, BlackRock’un aktif olarak tokenize edilmiş hisse senetlerini araştırdığını söyledi. Tokenize edilmiş varlıkların endüstride devrim yaratmaya yardımcı olabileceğini sözlerine ekledi.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.454,92 TL 2,00%
ethereumETH/TRY
34.467,09 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
19,24 TL 0,38%
bnbBNB/TRY
6.499,98 TL 2,51%
usd-coinUSDC/TRY
19,16 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
8,80 TL 19,52%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 13,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 5,81%
staked-etherSTETH/TRY
34.465,56 TL 3,55%
matic-networkMATIC/TRY
22,00 TL 4,72%
Bağlantıyı kopyala