BlackRock, Blockchain ETF’si için Başvuru Yaptı

blackrock blockchain etfi icin basvuru yapti

Birçok şirket uzun zamandır ETF başvuruları gerçekleştiriyor. Bu kez ABD’li lider varlık yöneticisi BlackRock, Blockchain ve teknoloji ETF’si için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) başvuruda bulundu. BlackRock Blockchain ve teknoloji alanında çalışan şirketleri izleyecek yeni ETF için başvuruda bulundu.

Başvuruya göre söz konusu ETF, NYSE FactSet Global Blockchain Teknolojileri Endeksi’ni izleyecek. Bileşen şirketler arasında ise, kripto para madenciliği, kripto para alım satım şirketleri ve borsaları veya kripto madenciliği sistemleri yer alacak.

BlackRock Blockchain ETF’si İçin SEC’e Başvuru Yaptı

Yönetimi altında 10 trilyon dolar değerinde varlık bulunan dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock‘tan ETF hamlesi geldi. ABD’li bankacılık devi BlackRock, Blockchain ETF’i için başvurusu yaptı. Ayrıca Business Insider tarafından geçen yılın sonlarında, şirketin Blockchain ile ilgili bir ETF başlatacağını belirtmişti. 

blackrock blockchain etfi icin basvuru yapti

Söz konusu ETF, NYSE FactSet Global Blockchain Teknolojileri Endeksi’ni izleyecek. Bu endeks, Blockchain teknolojisi şirketlerini, kripto madencilik şirketlerini ve kripto para alım satımı ve borsaları takip edecek.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse BlackRock 2021 yılında, Bitcoin madencilik şirketleri Marathon Digital Holdings ve Riot Blockchain’e 400 milyon dolarlık yatırım yapmıştı

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
457.985,08 TL 5,36%
ethereumETH/TRY
30.531,28 TL 8,44%
tetherUSDT/TRY
15,84 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,25%
binance-coinBNB/TRY
4.587,77 TL 5,85%
xrpXRP/TRY
6,47 TL 7,34%
binance-usdBUSD/TRY
15,92 TL 0,16%
cardanoADA/TRY
8,10 TL 12,27%
solanaSOL/TRY
796,71 TL 12,59%
dogecoinDOGE/TRY
1,33 TL 7,68%
Bağlantıyı kopyala