BlackRock, Bitcoin’e Yatırım Yaptıran Özel Fon Başlatıyor

blackrock bitcoine yatirim yapan ozel fon baslatiyorad

Kripto para sektöründe birçok kripto odaklı şirket yatırımlarını genişletmek amacıyla yeni yatırım fonları oluşturmaya başlamış durumda. Bu kez çıkan haberlere göre; Yatırım şirketi BlackRock, ABD’de bulunan kurumsal müşterilerinin spot Bitcoin‘e yatırım yapmalarını sağlayan bir fon başlattığını duyurdu. Fon, BlackRock’ın Bitcoin fiyatına doğrudan yatırım yapılmasını sağlayan ilk ürünü olacak.

BlackRock’tan Bitcoin’e Yatırım Yaptıran Özel Fon

Yatırım şirketi BlackRock, ABD’de bulunan kurumsal müşterilerinin spot Bitcoin‘e yatırım yapmalarını sağlayan bir fon başlattığını duyurdu.

blackrock bitcoine yatirim yapan ozel fon baslatiyordf

BlackRock konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Kripto para sektöründe yaşanan düşüşlere rağmen kurumsal yatırımcıların Bitcoin‘e olan ilgisinin her geçen gün artış gösterdiğini açıklayan BlackRock, bu beklentiler doğrultusunda ise Spot Bitcoin Trust hamlesini gerçekleştirdi.

Hatırlatmak gerekirse kısa süre önce BlackRock, kriptoyu doğrudan kurumsal yatırımcılara sunmak için halka açık kripto borsası Coinbase ile el sıkışmıştı. BlackRock yaklaşık 9 trilyon dolarlık müşteri fonunu yöneten BlackRock, hizmeti sağlamak için Coinbase Prime’ı kullanacak.

Ayrıca daha önce BlackRock‘un Baş Yatırım Yöneticisi Rick Rieder, Bitcoin’in hâlâ dayanıklı bir varlık olduğunu düşündüğünü açıklamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
363.460,21 TL 1,22%
ethereumETH/TRY
24.947,11 TL 1,06%
tetherUSDT/TRY
18,60 TL 0,55%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,71%
bnbBNB/TRY
5.288,39 TL 1,10%
xrpXRP/TRY
9,03 TL 10,47%
binance-usdBUSD/TRY
18,49 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
8,03 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
628,35 TL 0,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 1,02%
Bağlantıyı kopyala