Bitpanda, Mobil Ödeme Uygulaması Lydia ile İşbirliği Yaptı

bitpanda mobil odeme uygulamasi lydia ile isbirligi yapti

Fransız mobil ödeme uygulaması Lydia, 5.5 milyon kullanıcısına dijital varlıklara yatırım yapma olanağı sunmak için kripto borsası Bitpanda ile birlikte çalıştı.

Bitpanda Lydia’nın Ödeme Uygulamasıyla Tamamen Entegre Oldu

Kripto borsası Bitpanda yaptığı açıklamada; artık Lydia’nın ödeme uygulamasıyla tamamen entegre olduğunu ve bu sayede Lydia müşterilerinin 170’in üzerinde kripto varlığının ticaretini yapabileceklerini açıkladı. Yapılan duyuruda bu işlemlerin Bitpanda üzerinden gerçekleştirildiği belirtildi.

bitpanda mobil odeme uygulamasi lydia ile isbirligi yapti

Bitpanda, varlığını Avrupa üzerinden genişletiyor. Ekim ayında firma, İtalyan bankalarının ve fintechlerin dijital varlık alım satım hizmetlerine erişmesine izin vermek için bir İtalyan açık finans platformuyla ortaklık kurdu. Aynı ay içerisinde Bitpanda, Avrupa’da büyümeyi hızlandırmak amacıyla eski JPMorgan yöneticisi Joshua Barraclough’u gelişmiş ticaret platformunun yeni CEO’su olarak işe almıştı.

Bitpanda’nın kurucu ortağı ve CEO’su Eric Demuth, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bu işbirliği, dijital varlıkları ana akım benimsemeye ve Avrupa ve ötesinde yatırım okuryazarlığını geliştirme misyonumuzla tamamen uyumlu.

Demuth açıklamasına ayrıca şunları ekledi:

Fransa, Bitpanda için kilit bir pazar ve bu nedenle şu anda Paris’te yerel bir ofis açıyoruz. Pazardaki büyümeye sahip olmak için yerel bir ekip oluşturuyoruz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 673.008,31 TL 0,00%
ethereum
Ethereum (ETH) 57.597,81 TL 1,08%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.832,60 TL 2,90%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,17%
solana
Solana (SOL) 2.596,66 TL 0,77%
cardano
Cardano (ADA) 18,64 TL 1,85%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,02%
xrp
XRP (XRP) 10,99 TL 0,28%
polkadot
Polkadot (DOT) 374,77 TL 2,28%
terra-luna
Terra (LUNA) 864,09 TL 7,41%
Bağlantıyı kopyala