BitMEX, Yerel Tokeni BMEX’in Listelenmesini Erteledi

bitmex yerel tokeni bmexin listelenmesini erteledidfs 1

Kripto para piyasası son dönemden geçerken birçok kripto para borsası çalışmalarını erteliyor. Son olarak kripto borsası BitMEX , olumsuz piyasa koşulları nedeniyle yerel tokeni BMEX’in listelenmesini ertelediğini söyledi. 

Borsa, yaptığı açıklamada BMEX‘i listelemeye hazır olmalarına rağmen mevcut piyasa koşullarının “uygun olmadığını” söyledi.

BitMEX, Yerel Tokeni BMEX’i Erteleme Kararı Aldı

Kripto piyasası, kripto sektöründen kaynaklanan riskler ve küresel ekonomideki enflasyon endişeleri nedeniyle son birkaç ayda bir darbe aldı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, yaşam boyu en yüksek seviyesinden yüzde 70’ten fazla düştü. Bu nedenle Kripto vadeli işlemleri ve spot borsa BitMEX bugün yaptığı açıklamada BMEX‘i ticaret için listelemeye hazır olduğunu söylerken, mevcut piyasa koşullarını token sahipleri için “uygun değil” olarak nitelendirdi.

Söz konusu erteleme kararı borsanın resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı:

BitMEX konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Genel kripto piyasası koşullarının iyileşmesini beklerken BMEX’in listelenmesini ertelemeye karar verdik. Neden? Niye? BMEX’i size ödüllendirmek için en iyi şansı veren bir ortamda listelemek istiyoruz: topluluğumuz. Sabrınız için teşekkürler ve bizi izlemeye devam edin.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.229,18 TL 7,31%
ethereumETH/TRY
29.478,24 TL 10,65%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,07 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.152,74 TL 2,65%
binance-usdBUSD/TRY
18,15 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 5,83%
cardanoADA/TRY
8,31 TL 7,46%
solanaSOL/TRY
664,50 TL 4,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,02%
Bağlantıyı kopyala