bitcoinBTC/USD
$ 62,888.85 5.92%
ethereumETH/USD
$ 3,481.28 3.89%
cardanoADA/USD
$ 0.705183 9.68%
xrpXRP/USD
$ 0.601796 2.31%
bnbBNB/USD
$ 413.40 0.79%
solanaSOL/USD
$ 129.16 12.74%
avalanche-2AVAX/USD
$ 43.49 7.23%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.129409 29.70%
tronTRX/USD
$ 0.142984 0.47%
chainlinkLINK/USD
$ 20.33 3.85%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.05 0.25%
aptosAPT/USD
$ 12.12 1.72%
arbitrumARB/USD
$ 2.01 3.37%
optimismOP/USD
$ 3.92 1.94%

Paylaş

Bitmex Eski CEO’su Alexander Höptner, Eski İş Yerini Dava Etti

bitmex ceosu eski is yerini dava ettiert

Kripto para sektörü birçok önemli gelişmeye ev sahipliği yapıyor. Son olarak çıkan haberlere göre; Bitmex’in eski CEO’su Alexander Höptner, eski iş yerine karşı haksız fesih ve sözleşme ihlali nedeniyle 3.4 milyon dolarlık dava açtı.

Bitmex Eski CEO’su Alexander Höptner’den Eski İşverenine Dava

Bitmex’in eski CEO’su Alexander Höptner, yasal temsilcileri Kelvin Chia Partnership tarafından, Bitmex’in arkasındaki Seyşeller’de kayıtlı kuruluş olan HDR Global Ltd’nin Singapur’daki bir şubesi olan Three Fins Pte Ltd’ye karşı Singapur Cumhuriyeti Yüksek Mahkemesi Genel Bölümü’nde açıldı.

bitmex ceosu eski is yerini dava ettirt
Bitmex’in eski CEO’su Alexander Höptner

Höptner’ın bugün Singapur Yüksek Mahkemesi’ne yaptığı başvuru, Bitmex’in milyonlarca dolarlık maaş ve ikramiye ödemekten kaçınmak için kendisine karşı temelsiz bir iç soruşturma yürüttüğünü iddia ediyor. Bunun yanında iddiada, Höptner’ın avukatları şirketin suçlamalarını tamamen temelsiz olarak nitelendiriyor ve Bitmex’in kendisine 3,4 milyon dolar ve tazminat borcu olduğunu söylüyor. 

Höptner, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Görevim boyunca her zaman şirketin çıkarları doğrultusunda hareket ettim. Singapur ve Hong Kong’da sahada olabilmek için kişisel ve aile hayatımı askıya aldım. Yasal işlemlerin gerekli olduğu noktaya geldiği için hayal kırıklığına uğradım, ancak başka seçeneğim kalmadı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala