BitMEX de Korece Dil Desteğini Kaldırıyor

bitmex de korece dil destegini kaldiriyor

Güney Kore’deki kripto varlık borsalarına verilen son gün dolmak üzere. 24 Eylül itibariyle birçok borsa, ülkedeki faaliyetlerini durduracak. Faaliyet göstermek isteyenlerin, gerekli şartları sağlayıp başvuruda bulunması gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde Upbit’in, Güney Kore’nin ilk yasal borsası olduğunu duyurmuştuk. Bazı borsalar ise yavaş yavaş geri çekilme adımları atmaya başladı. BitMEX de tıpkı Binance ve Bybit gibi son tarihten önce harekete geçti.

BitMEX Korece Dil Desteğini Kaldıracak

Güney Kore’deki kripto varlık borsalarına verilen son gün doluyor. Yalnızca dört borsa kaydını tamamlamış durumda. Bunlar; Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit olarak sıralanıyor. Diğer yandan Binance ve Bybit gibi devler de ülkeden çekiliyor.

bitmex de korece dil destegini kaldiriyor 2

Binance, Kore wonu ödeme seçeneğini ve işlem çiftlerini kaldıracağını duyurmuştu. Ayrıca Korece dil desteğini de geri çektiğini açıklamıştı. Bybit de Korece desteğini çeken borsalardan biri oldu.

Şimdi ise sıra BitMEX’te. BitMEX yaptığı açıklamayla, web sitesindeki ve ticaret platformundaki Korece dil desteğini kaldıracağını açıkladı.

Nisan ayında, Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu, tüm kripto borsalarının kara para aklama ile mücadele koluna 24 Eylül’e kadar kaydolması gerektiğini açıkladı. Kayıt olmak için, gerçek isim kaydı olan bankalarla ortaklık kurmak gerekiyor.

Daha önce çıkan haberlere göre, 60’a yakın borsa cuma günü itibariyle hizmetlerini kısmen askıya almak zorunda kalacak. 40’ı ise tamamen faaliyetlerini sonlandıracak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 559.894,93 TL 1,16%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.238,21 TL 0,95%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.254,63 TL 2,85%
tether
Tether (USDT) 9,20 TL 0,15%
cardano
Cardano (ADA) 19,88 TL 3,10%
xrp
XRP (XRP) 10,40 TL 1,19%
solana
Solana (SOL) 1.451,75 TL 1,87%
polkadot
Polkadot (DOT) 381,86 TL 6,21%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,21 TL 0,29%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,17 TL 1,68%
Copy link
Powered by Social Snap