BitMEX Davası, Mahkeme Tarafından Reddedildi

bitmex davasi mahkeme tarafindan reddedildi

Geçen yıl, BitMEX’in kara para akladığıyla ilgili iddialar gündeme gelmişti. Hatta bu iddialarla ilgili kripto para borsasına, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir dava açılmıştı. BitMEX kripto borsasına karşı açılan son kripto davasında, ABD Bölge Yargıcı William Orrick, davacıdan talep üzerine aldığı değişiklik belgesini reddetti. Reddedilen BitMEX davası üzerine davacı, bir daha kripto para borsasına dava açamayacak.

BitMEX Davası Reddedildi

Davanın reddedime sebebi ise, davacının daha önce BitMEX aleyhine açtığı davalardaki dosyaların içeriklerini kopyala-yapıştır şeklinde yargıcın önüne getirmesi. Konuyla ilgili Yargıç Orrick şunları söyledi:

“Kopyalanmış iddiaları dikkate almayacağım. Davacıların diğer iddiaları, önceki emrimde belirtilen nedenlerle yetersizdir”

Yargıç, BitMEX hakkındaki suçlamaları daha önce de geçersiz kılmıştı.

bitmex davasi mahkeme tarafindan reddedildi 2

Bu arada davanın neden açıldığına da bakmak gerekiyor. Davacı, BitMEX’in ana şirketi olan HDR Global Trading Limited, piyasa manipülasyonu yapmakla suçlamıştı. Ayrıca, kara para aklama eylemlerine katıldığını da iddia etmişti. Ancak son kararda Hakim, davacının bir daha BitMEX’e karşı herhangi bir şikayette bulunamayacağına karar verdi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 387.041,20 TL 0,17%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.066,81 TL 2,00%
cardano
Cardano (ADA) 21,65 TL 8,48%
tether
Tether (USDT) 8,33 TL 0,35%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.481,56 TL 1,99%
solana
Solana (SOL) 1.732,87 TL 28,13%
xrp
XRP (XRP) 9,33 TL 2,74%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,13 TL 2,90%
polkadot
Polkadot (DOT) 243,56 TL 6,22%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,33 TL 0,19%
Copy link
Powered by Social Snap