BitMEX, CFTC ve FinCEN ile Anlaşma Sağladı

bitmex

Kripto varlık işlem platformu BitMEX, yaptığı duyuruda Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) ile anlaştığını açıkladı.

Şirket, anlaşma gereğince CFTC ve FinCEN’e 100 milyon dolar ödeyecek.

BitMEX CEO’su Alexander Höptner, borsanın yasal sıkıntılarını geçmişte bırakmaktan memnun olduğunu söylüyor:

“Bugün şirketimizin tarihinde önemli bir gün ve bunu geride bıraktığımız için çok mutluyuz. Kripto olgunlaştıkça ve yeni bir çağa girerken, biz de tam olarak doğrulanmış bir kullanıcı tabanına sahip en büyük kripto türevleri platformuna dönüştük. Kapsamlı kullanıcı doğrulaması, sağlam uyumluluk ve kara para aklamayı önleme yetenekleri yalnızca işimizin ayırt edici özellikleri değil, aynı zamanda uzun vadeli başarımızın itici güçleridir”

Borsa ayrıca birkaç yargı alanında lisans almaya çalıştığını da ekledi.

BitMEX’in Eski Yöneticileri Gelecek Yıl Yargılanacak

2018 ayı piyasasında kripto sektöründe baskın bir güç olarak ortaya çıktı. BitMEX, Ekim 2020’de yasadışı bir ticaret platformu işletmek ve kara parayı aklamayı kolaylaştırmakla suçlandı.

Adalet Bakanlığı ayrıca, eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’in yanı sıra kurucu ortaklar Benjamin Delo ve Samuel Reed’e Bankacılık Gizliliği Yasasını ihlal ettikleri için cezai suçlamalarda bulundu.

Üç yönetici Mart 2022’de ABD’de yargılanacak.

Hayes, Nisan ayında Hawaii’deki yetkililere teslim oldu, ancak 10 milyon dolarlık bir kefalet ödedikten sonra serbest bırakıldı.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 365.309,99 TL 1,61%
ethereum
Ethereum (ETH) 24.553,80 TL 2,27%
tether
Tether (USDT) 8,85 TL 0,19%
cardano
Cardano (ADA) 19,30 TL 3,95%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.850,20 TL 7,06%
xrp
XRP (XRP) 7,95 TL 2,87%
solana
Solana (SOL) 1.122,25 TL 7,49%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,85 TL 0,13%
polkadot
Polkadot (DOT) 241,91 TL 8,53%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,73 TL 4,75%
Copy link
Powered by Social Snap